Зверніть увагу

Реабілітація ветеранів – національний пріоритет, де співпраця з волонтерами відіграє ключову роль

16 листопада 2023, 17:00Новини335

Наші захисники і захисниці віддають сьогодні життя та здоров’я за нас із Вами, і наш обов’язок – забезпечити військовим і ветеранам гідну підтримку та турботу

  • Посилання скопійованоlink copied

Реабілітація ветеранів – національний пріоритет, де співпраця з волонтерами відіграє ключову роль. Про це заявив в.о. Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний у своєму виступі на круглому столі «Реабілітація військовослужбовців та ветеранів: роль волонтерської спільноти у подоланні сучасних викликів».

«Наші захисники і захисниці віддають сьогодні життя та здоров’я за нас із Вами, і наш обов’язок – забезпечити військовим і ветеранам гідну підтримку та турботу», – наголосив Матвій Бідний. – Вони мають повертатися до нормального повноцінного життя та бути взірцем патріотизму для підростаючого покоління та всіх нас. Сьогодні це є першим питанням на порядку денному Мінмолодьспорту».

В.о. Міністра поінформував, що з 2014 року на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України майже 700 бійців пройшли реабілітацію. У центрі працюють мультифункціональні команди, які допомагають військовим повернутися до здорового цивільного життя.

Окремо Матвій Бідний розповів про «Ігри Нескорених» – міжнародні змагання для ветеранів та військових, які отримали поранення та втратили кінцівки. Він нагадав, що цьогоріч національна збірна команда виборола 34 медалі та показала найкращий результат в історії виступів українців.

«Цей проект показує, що спорт і фізична активність є головним інструментом для повернення до здорового повноцінного життя, який фактично немає альтернативи. І ми маємо створювати осередки такого повноцінного життя у всіх регіонах», – підкреслив в. о. Міністра. Він зазначив, що понад 15 тисяч ветеранів цьогоріч взяли участь у заходах, які проводились у рамках соціального проекту Президента України «Активні парки – локації здорової України». Координаторами проекту стали 6 ветеранів, які отримали інвалідність внаслідок війни.

Матвій Бідний підкреслив, що у майбутніх роках планується розширити ініціативу та більше залучати ветеранів до роботи координаторів «Активних парків».

Також посадовець розповів про важливу роботу Українського медичного центру спортивної медицини, у якому 60 пацієнтів зі складу Сил безпеки і оборони України пройшли 1800 годин реабілітації.

«Це перший крок і ми будемо розширювати можливості Центру. Дана ініціатива демонструє, як ефективно інтегрувати медичний та спортивний підходи у реабілітацію наших захисників», – додав в.о. Міністра.

Під час виступу Матвій Бідний також нагадав про законодавчу роботу Міністерства. Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» щодо адаптивного спорту» вже схвалив Уряд та передав на розгляд Верховної Ради України. Цей законопроект має унормувати адаптивний спорт та зробити його доступним для всіх.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації