Огляд ЗМІ

Раритетний автобус Mercedes-Benz зберігся до наших днів у вигляді поштового відділення

7 червня 2023, 15:35Новини678

Этот материал также доступен на русском

Цей унікальний автобус, випущений 85 років тому, сьогодні дбайливо зберігається у заводському музеї Mercedes-Benz у Штутгарті. Модель O 10000 була найбільшою у фірмовій лінійці 30-х років. Вона мала габаритну довжину 14 м та могла перевозити до 60 пасажирів. Тривісне шасі було презентовано ще на автомобільній виставці IAMA у Берліні, навесні 1936 року. Воно комплектувалося 6-циліндровим […]

  • Посилання скопійованоlink copied

Цей унікальний автобус, випущений 85 років тому, сьогодні дбайливо зберігається у заводському музеї Mercedes-Benz у Штутгарті. Модель O 10000 була найбільшою у фірмовій лінійці 30-х років. Вона мала габаритну довжину 14 м та могла перевозити до 60 пасажирів.

Тривісне шасі було презентовано ще на автомобільній виставці IAMA у Берліні, навесні 1936 року. Воно комплектувалося 6-циліндровим 11,2-літровим дизельним двигуном ОМ 57 потужністю 150 к. с.

Кузова виготовляли на заводах у Гаггенау та Зіндельфінгені. Спочатку автобус працював на маршрутах далекого сполучення. А після Другої світової війни його було переобладнано у пересувне поштове відділення для Austrian Post. І так він пропрацював аж до кінця 70-х років.

Салон Mercedes-Benz O 10000 зазнав істотного перепланування. У результаті вийшло повноцінне поштове відділення, в якому можна було не лише надіслати листи, посилки та телеграми, а й зателефонувати. У часи, коли мобільного зв’язку ще не було і близько, а телефон в автомобілі вважався розкішшю, такий сервіс був просто фантастикою. З цією метою ліворуч по борту обладнали три телефонні будки, які отримали індивідуальні двері. Будка за №3 надавала навіть міжміський зв’язок.

Привертають увагу низько розташовані вікна із правого борту. Виявляється, оператори використовували в салоні на звичні офісні меблі, а низько розташовані сидіння, які переміщалися по напрямним у підлозі. А для ніг були спеціальні поглиблення. Це було зроблено для зручності обслуговування клієнтів, які стояли на платформі зовні.

Зі зручностей для персоналу відзначимо умивальник з підведеною водою. А ось кондиціонера не було. Вентиляція салону здійснювалася частково через задні двері, обладнані спеціальною решіткою від несанкціонованого доступу.

Досить цікава історія жовто-чорного забарвлення поштового автобуса Mercedes-Benz О 10000. Виявляється, це імператорські кольори, подаровані Максиміліаном I, членом династії Габсбургів, Дому Турн і Таксіс для його герба. А сім’я Турн і Таксіс у свою чергу з 1615 року взяла на себе управління Імперською Поштовою Службою.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро