Проекти та інновації

Раді рекомендують прийняти за основу законопроєкт про страхування

25 травня 2021, 16:01Новини201

Зокрема, метою законопроєкту є оновлення відносин у сфері страхування.

  • Посилання скопійованоlink copied

Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики в режимі відеоконференції розглянув проєкт Закону «Про страхування» (№ 5315), яким пропонується викласти даний Закон у новій редакції, зазначає Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Як зазначила голова підкомітету з питань тарифного та нетарифного регулювання Ірина Аллахвердієва, законопроєкт є частиною блоку з повного оновлення законодавства, що стосується діяльності на ринках небанківських фінансових послуг. За її словами, метою законопроєкту є оновлення відносин у сфері страхування, загальних правових засад здійснення діяльності зі страхування, а також визначення повноважень Національного банку України із здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) за діяльністю страховиків відповідно до кращих міжнародних практик.

Так, документом пропонується: удосконалення термінології; оновлення підходу до ліцензування страховиків; удосконалення вимог до власників істотної участі страховика; запровадження нового підходу в регулюванні діяльності осіб, які мають право здійснювати реалізацію страхових та перестрахових продуктів; вдосконалення питань корпоративного управління, системи внутрішнього контролю та управління ризиками страховика; запровадження нових підходів до необхідного наявного капіталу та вимог до платоспроможності страховика; запровадження ефективних процедур виходу страховика з ринку; оновлення процедур нагляду.

Крім цього, законопроєктом пропонується внести зміни до низки законодавчих актів, які кореспондують із пропонованими законопроєктом положеннями.

У результаті Комітет ухвалив рішення рекомендувати ВРУ включити законопроєкт №5315 до порядку денного п’ятої сесії Верховної Ради України і за наслідками розгляду у першому читанні прийняти його за основу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…