Проекти та інновації

Рада тисне на гальма: депутати хочуть скасувати безмитне ввезення авто в Україну

5 травня 2022, 16:16Новини331

Депутати планують поновити всі митні платежі

  • Посилання скопійованоlink copied

Уже місяць діють податкові пільги для населення та бізнесу, які ввела під час війни Рада. Це стосується безмитного ввезення авто, митниці за годину, відсутності перевірок для бізнесу. Проте 1 травня депутати зареєстрували законопроєкт № 7311-Д, яким планують замість послаблень вводити посилення.

Нову законодавчу ініціативу проаналізував Інститут законодавчих ідей.

“Скасування податкових послаблень, а також повернення перевірок бізнесу, додатковий контроль може в короткий термін призвести до інфляції, погіршення бізнес-клімату та навіть зупинення обігу певних товарів. У Раді зареєстрували законопроєкт, яким хочуть зупинити безмитне оформлення авто для населення, ввести перевірки бізнесу, вдвічі збільшити воєнний збір, а також скасувати оперативне митне оформлення товарів. Такі “закони війни” можуть погіршити і без того непросту ситуацію”, – зазначила виконавча директорка Інституту законодавчих ідей Мартина Богуславець.

Що буде з “євробляхами”?

Депутати планують поновити всі митні платежі. Тобто повернуться ПДВ, акцизний податок та ввізне мито на легкові, вантажні та пасажирські автомобілі.

Пільгове розмитнення залишиться лише для “пікапів” випуску до 2017 року, що класифікуються за кодами 8703 23 90 13, 8703 23 90 33, 8703 24 90 30, 8703 32 90 30, 8703 33 90 30, 8704 21 39 00, 8704 21 99 00, 8704 31 39 00, 8704 31 99 00.

Тобто вживані авто від 5 років з об’ємом двигуна в 1,5 – 3,5 л.

Таким чином держава тисне на гальма по авторинку, який тільки почав оживати – після масових обстрілів російськими військами. Це у свою чергу зачепить СТО та інші суміжні ринки. Так, разом із швидким пільговим розмитненням авто планують і скасувати “митницю за годину” – швидке митне оформлення товарів.

Тиск на бізнес повертається?

Разом із поверненням податків депутати готують і повернення перевірок бізнесу. Це стосується платників податків, які працюють на територіях, де відсутні бойові дії або які не є окупованими. Однак відсутність бойових дій чи окупантів на території ще не означає, що бізнес не постраждав. Адже втрачені або порушені логістика, постачальники, ціноутворення, проблеми з наявністю працівників. Відновлення ж перевірок може негативно вплинути на бізнес-клімат та призвести до корупційних ризиків.

Спирто-контроль та новий розмір воєнного збору

Перевірки бізнесу особливо скажуться і на підприємствах, що займаються виготовленням та реалізацією спирту етилового та біоетанолу. Адже цей бізнес має за власні ресурси встановити масові витратоміри-лічильники спирту етилолового, системи цілодобового відеоспостереження за виробництвом та відпуском спирту етилового та біоетанолу на акцизних складах, а також подавати довідки про цільове використання спирту етилового. Тобто в умовах війни виробники повинні закупити додаткове обладнання для контролю з боку держави, у той час, як деякі з них не можуть відновити виробництво. Зокрема, як зупинений завод у м. Немирів.

Податок який торкнеться всіх – воєнний збір. Його хочуть підняти вдвічі – з 1,5% до 3%. Як наслідок – підвищення фонду заробітної плати та очікувані нові витрати з бюджету на е-підтримку.

Інститут законодавчих ідей

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі