Проекти та інновації

Рада тисне на гальма: депутати хочуть скасувати безмитне ввезення авто в Україну

5 травня 2022, 16:16Новини143

Депутати планують поновити всі митні платежі

  • Посилання скопійованоlink copied

Уже місяць діють податкові пільги для населення та бізнесу, які ввела під час війни Рада. Це стосується безмитного ввезення авто, митниці за годину, відсутності перевірок для бізнесу. Проте 1 травня депутати зареєстрували законопроєкт № 7311-Д, яким планують замість послаблень вводити посилення.

Нову законодавчу ініціативу проаналізував Інститут законодавчих ідей.

“Скасування податкових послаблень, а також повернення перевірок бізнесу, додатковий контроль може в короткий термін призвести до інфляції, погіршення бізнес-клімату та навіть зупинення обігу певних товарів. У Раді зареєстрували законопроєкт, яким хочуть зупинити безмитне оформлення авто для населення, ввести перевірки бізнесу, вдвічі збільшити воєнний збір, а також скасувати оперативне митне оформлення товарів. Такі “закони війни” можуть погіршити і без того непросту ситуацію”, – зазначила виконавча директорка Інституту законодавчих ідей Мартина Богуславець.

Що буде з “євробляхами”?

Депутати планують поновити всі митні платежі. Тобто повернуться ПДВ, акцизний податок та ввізне мито на легкові, вантажні та пасажирські автомобілі.

Пільгове розмитнення залишиться лише для “пікапів” випуску до 2017 року, що класифікуються за кодами 8703 23 90 13, 8703 23 90 33, 8703 24 90 30, 8703 32 90 30, 8703 33 90 30, 8704 21 39 00, 8704 21 99 00, 8704 31 39 00, 8704 31 99 00.

Тобто вживані авто від 5 років з об’ємом двигуна в 1,5 – 3,5 л.

Таким чином держава тисне на гальма по авторинку, який тільки почав оживати – після масових обстрілів російськими військами. Це у свою чергу зачепить СТО та інші суміжні ринки. Так, разом із швидким пільговим розмитненням авто планують і скасувати “митницю за годину” – швидке митне оформлення товарів.

Тиск на бізнес повертається?

Разом із поверненням податків депутати готують і повернення перевірок бізнесу. Це стосується платників податків, які працюють на територіях, де відсутні бойові дії або які не є окупованими. Однак відсутність бойових дій чи окупантів на території ще не означає, що бізнес не постраждав. Адже втрачені або порушені логістика, постачальники, ціноутворення, проблеми з наявністю працівників. Відновлення ж перевірок може негативно вплинути на бізнес-клімат та призвести до корупційних ризиків.

Спирто-контроль та новий розмір воєнного збору

Перевірки бізнесу особливо скажуться і на підприємствах, що займаються виготовленням та реалізацією спирту етилового та біоетанолу. Адже цей бізнес має за власні ресурси встановити масові витратоміри-лічильники спирту етилолового, системи цілодобового відеоспостереження за виробництвом та відпуском спирту етилового та біоетанолу на акцизних складах, а також подавати довідки про цільове використання спирту етилового. Тобто в умовах війни виробники повинні закупити додаткове обладнання для контролю з боку держави, у той час, як деякі з них не можуть відновити виробництво. Зокрема, як зупинений завод у м. Немирів.

Податок який торкнеться всіх – воєнний збір. Його хочуть підняти вдвічі – з 1,5% до 3%. Як наслідок – підвищення фонду заробітної плати та очікувані нові витрати з бюджету на е-підтримку.

Інститут законодавчих ідей

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Під час воєнного стану забороняється безоплатна передача земель державної та комунальної власності у приватну власність

Законодавство

Статті • Влада i люди
Верховна Рада оновила трудове законодавство на час воєнного стану. У чому суть змін?

Законодавство

Статті • Влада i люди
Основні проблемні питання сфери неплатоспроможності проговорили на засіданнях Робочої групи з питань банкрутства

Законодавство

Статті • Влада i люди
Необхідний документ, який зібрав би усі ключові питання та проблеми у сфері банкрутства із можливими варіантами вирішення

Законодавство

Статті • Влада i люди
Ключові зміни в оподаткуванні, які почали діяти з січня 2022 року

Законодавство

Статті • Влада i люди
Немає жодного сенсу витрачати зусилля на пошук шляхів «зменшення витрат на АК», але маємо шукати шляхи, як скоротити строки процедури банкрутства