Проекти та інновації

Рада схвалила закон про “Дія City”: про що документ

14 грудня 2021, 16:59Новини641

Этот материал также доступен на русском

Оподаткування ФОП, які співпрацюватимуть із резидентами спецрежиму, залишатиметься на рівні ставок, що діють на сьогодні.

  • Посилання скопійованоlink copied

Верховна Рада України у другому читанні та в цілому схвалила законопроєкт №5376 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні”, який регулює податкові умови спеціального правового режиму “Дія City”.

За відповідний документ на засіданні у вівторок проголосували 285 народних депутатів, зазначає Investory News.

Так, закон запроваджує спеціальний режим оподаткування підприємств-резидентів “Дія City” і доходів їхніх працівників, зокрема гіг-спеціалістів. Документ, зокрема, надає компаніям-резидентам “Дія City” можливість обирати між сплатою податку на прибуток (18%) і податком на виведений капітал (ПнВК) за ставкою 9%.

Для стимулювання інвестицій в ІТ-галузь буде звільнено від оподаткування доходи фізосіб у вигляді дивідендів, нарахованих компанією-резидентом, за умови їх виплати не частіше ніж один раз за два роки, щоб стимулювати компанії реінвестувати кошти у свій розвиток.

Крім цього, діятиме податкова знижка для фізосіб у разі купівлі частки в компанії-стартапі, яка є резидентом “Дія City”.

Щодо доходів працівників та гіг-фахівців резидентів “Дія City” діятимуть такі ставки оподаткування: ПДФО — 5%, ЄСВ — 22% від мінімальної зарплати, військовий збір — 1,5% (від зарплати працівника або винагороди гіг-працівника). Якщо фахівець отримує понад €240 тис. за рік, то весь дохід вище за цей ліміт обкладатимуть податком на 18% ПДФО.

Оподаткування ФОП, які співпрацюватимуть із резидентами спецрежиму, залишатиметься на рівні ставок, що діють на сьогодні. Закон також встановлює перехідний період із ФОП-моделі на гіг-контракти й трудові контракти.

З 2024 року витрати компаній-резидентів на платників єдиного податку (включно з ФОП 3-ї групи) не мають перевищувати 50%, а з 2025 року — 20%. До цього часу — жодних обмежень. Водночас резиденти, які сплачуватимуть податок на прибуток та чий річний дохід не перевищує 40 млн грн, зможуть працювати з ФОП без обмежень на весь час їхнього резидентства.

Як зазначається, суми понад ліміт для платників податку на виведений капітал обкладатимуть податком обсягом у 9%. Платники податку на прибуток усі витрати на ФОП, що перевищують дозволені 20%, мають включати до фінансового результату. Водночас компанії-резиденти, які сплачуватимуть податок на прибуток із річним доходом не більше ніж 40 млн грн, співпрацюватимуть із ФОП без обмежень на весь час резидентства.

Умови “Дія City” діятимуть протягом 25 років і будуть поширені на всіх працівників компаній-резидентів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…