Проекти та інновації

Рада схвалила нові карантинні виплати ФОПам по 8 тисяч грн

30 березня 2021, 16:20Новини153

Этот материал также доступен на русском

Уряд окремою постановою встановить перелік видів діяльності для виплат.

  • Посилання скопійованоlink copied

Верховна Рада України схвалила виплату компенсацій фізичним особам-підприємцям і найманим працівникам, які постраждали від карантину.

Відповідний президентський законопроект №5300 схвалено 307 голосами за основу та 312 голосами в цілому, повідомляє FinClub.

Законопроєктом передбачено надання допомоги застрахованим особам, які є найманими працівниками суб’єктів господарювання, зареєстрованих у регіонах, в яких встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки, за рахунок коштів державного бюджету у розмірі 8 тис. грн і за рахунок коштів місцевих бюджетів у розмірі, визначеному рішенням органів місцевого самоврядування.

Закон спрямований на підтримку застрахованих осіб у зв’язку із запровадженням на території окремих адміністративно-територіальних одиниць обмежувальних заходів для запобігання поширенню COVID-19, що призвели до тимчасового зупинення діяльності суб’єктів господарювання.

Застрахована особа має право звернутися із заявою про виплату допомоги застрахованим особам протягом 30 днів із дня запровадження на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Так, заявки потрібно подавати через систему «Дія». Після проходження процедури кошти надійдуть на банківські рахунки ФОПа чи найманого працівника. Порядок виплати допомоги застрахованим особам за рахунок коштів місцевих бюджетів визначається органами місцевого самоврядування відповідно до закону.

Як зазначається, уряд окремою постановою встановить перелік видів діяльності для виплат. Виплати стартують через 10 днів після підписання закону президентом і набранням чинності.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…