За кордоном

Рада Європи ухвалила першу конвенцію про штучний інтелект

17 травня 2024, 15:15Новини148

Этот материал также доступен на русском

Конвенція є відкритою для приєднання країн за межами Європи

  • Посилання скопійованоlink copied

Рада Європи ухвала першу конвенцію щодо захисту прав людини і демократії в умовах розвитку технологій штучного інтелекту.

Про це повідмили у пресслужбі Ради Європи, передає Європейська правда.

Першу юридично зобов’язуючу угоду – Рамкову конвенцію про штучний інтелект, права людини, демократію і верховенство права – ухвалили 17 травня під час засідання Комітету міністрів РЄ у Страсбурзі, яка включає міністрів закордонних справ зі 46 країн.

Конвенція є відкритою для приєднання країн за межами Європи. Документ включає усі аспекти застосування і ризиків, пов’язаних із застосуванням ШІ в контексті дотримання прав людини, поваги до демократичних стандартів і верховенства права.

Угоду розробляли два роки у межах спеціального міжурядового комітету, у якому були представлені також 11 країн, що не є учасницями Ради Європи і представники бізнесу та громадянського суспільства.

Що передбачає конвенція

Конвенція охоплює використання інструментів штучного інтелекту у державній і недержавній сфері.

Регулювати використання ШІ у приватному секторі пропонується у два способи: або через пряме зобов’язання дотримуватись положень даної конвенції, або через вимогу вживати “інших заходів” задля її дотримання і керуючись національним законодавством.

Сторони повинні вживати заходів для виявлення, запобігання та зменшення можливих ризиків, пов’язаних з технологіями ШІ та розглянути обмеження чи заборону у тих випадках, коли використання технологій буде становити ризики для дотримання стандартів прав людини.

Також країни, які приєднаються до конвенції, мають подбати про законодавчі механізми для захисту осіб, права яких будуть порушені через технології штучного інтелекту, та процедурні запобіжники, як попередження осіб про те, що вони взаємодіють з ШІ.

Конвенція вимагає передбачити запобіжники від зловживання ШІ для підриву демократичних інституцій і процесів.

Водночас країни не повинні дотримуватися вимог конвенції у діяльності, що пов’язана із захистом нацбезпеки, але мають подбати, щоб таке використання технології не порушувало міжнародного права.

Конвенція не буде застосовуватися у питаннях національної оборони та дослідницькій діяльності, окрім випадків, коли тестування систем ШІ потенційно може створювати ризики для прав людини, демократії та верховенства права.

Країни-учасниці також мають заснувати незалежний механізм для нагляду за дотриманням положень конвенції.

Рамкову конвенцію відкриють для підписання 5 вересня 2024 року у Вільнюсі на конференції міністрів юстиції.

Джерело: https://biz.censor.net/n3489945

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону