За кордоном

Путін підписав закон про фактичну крадіжку літаків іноземних власників

14 березня 2022, 16:32Новини468

Этот материал также доступен на русском

Поправки, внесені законом до Повітряного кодексу рф, дозволять російським компаніям не повертати власниками іноземні літаки, які вони використовували на умовах лізингу

  • Посилання скопійованоlink copied

Російський президент володимир путін підписав закон, який дозволяє реєструвати права на іноземні літаки в рф та видавати російські сертифікати льотної придатності на них. Відповідний документ вже опубліковано на офіційному порталі правової інформації рф.

Поправки, внесені законом до Повітряного кодексу рф, дозволять російським компаніям не повертати власниками іноземні літаки, які вони використовували на умовах лізингу.

Експлуатувати їх можна буде лише на внутрішніх лініях в рф, оскільки в інших країнах їм загрожуватиме арешт на вимогу власників.

Сертифікуватимуть ці літаки російські центри та випробувальні лабораторії, які не мають доступу до відповідних технологій.

Раніше директор правового забезпечення та законопроектної діяльності Мінтрансу рф Аліна Малишева повідомляла, що у росії експлуатується 1367 літаків, 739 з яких зареєстровані в іноземних реєстрах.

Нагадаємо, що 12 березня Управління цивільної авіації Бермудських островів (BCAA) вирішило призупинити сертифікати льотної придатності для літаків, які експлуатують російські авіакомпанії на умовах лізингу. У цій юрисдикції зареєстровано переважну більшість літаків виробництва Boeing та Airbus, які експлуатують російські авіакомпанії Це означає, що такі літаки більше не можна безпечно використовувати, а їх власники можуть вимагати їхнього негайного повернення.

Сертифікат льотної придатності – один із основних документів, що дозволяє комерційні пасажирські або вантажні повітряні перевезення.

Раніше країни Євросоюзу заборонили російським бортам перетинати їхній повітряний простір. Після цього було заборонено експорт та лізинг нової техніки, а також страхування та техобслуговування літаків.

Повідомлялося, що європейським лізинговим компаніям необхідно повернути сотні літаків із росії загальною вартістю близько $5 млрд до кінця березня, щоб дотриматися санкцій, запроваджених Єврокомісією (ЄК) щодо Москви через розв’язану рф війну проти України.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”