ПЦУ дала роз’яснення щодо реєстрації статуту монастиря «Києво-Печерська Лавра»

3 грудня 2022, 16:40Новини2636

Реєстрація статуту монастиря, яка відбулася, сама собою не породжує змін у статусі майнового комплексу Лаври – цей комплекс був і є державною власністю

  • Посилання скопійованоlink copied

У Православній Церкві України роз’яснили ситуацію з реєстрацією статуту монастиря «Києво-Печерська Лавра» в складі ПЦУ.

Відповідне розʼяснення архієрей ПЦУ, речник Священного Синоду Євстратій Зоря оприлюднив у Фейсбуку, передає Укрінформ.

Він нагадав, що відповідно до законодавства України релігійні організації для отримання статусу юридичної особи та пов’язаних з ним майнових прав повинні бути зареєстровані. Тобто повинні отримати реєстрацію свого статуту та бути внесеними до Єдиного державного реєстру юридичних осіб.

«Беручи до уваги величезний суспільний і церковний запит щодо розв’язання питання монопольного користування святинями Лаври лише московським патріархатом, Священний Синод ПЦУ в травні вирішив утворити окрему релігійну організацію – чоловічий монастир з назвою «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра» у складі ПЦУ, який би мав статус юридичної особи та мав би право звертатися про надання храму для богослужінь та приміщень для монастирської праці і набути такі майнові права», – написав архієпископ.

Він пояснив, що реєстрація статуту монастиря, яка відбулася, сама собою не породжує змін у статусі майнового комплексу Лаври – цей комплекс був і є державною власністю.

Частиною комплексу (Верхня Лавра) користується заповідник та інші державні структури, частина передана в користування монастирю московського патріархату та Київській митрополії московського патріархату в Україні, а також її навчальному закладу.

Владика Євстратій наголосив, що комплексне рішення стосовно подальшої долі користування комплексом Києво-Печерської Лаври, очевидно, буде прийматися після того, як на виконання рішення РНБО буде проведено дослідження – яке майно і на яких підставах передане в користування структурам московського патріархату.

«Нинішня юридична адреса монастиря КПЛ ПЦУ є (вірю – тимчасово) тією самою, що і Феодосіївського монастиря ПЦУ навпроти Лаври. Тож поки що йдеться лише про перший, але суттєвий крок – реєстрацію юридичної особи монастиря, який є складовою частиною ПЦУ», – підсумував архієрей.

Нагадаємо, владика Євстратій повідомив, що 1 грудня було зареєстровано статут Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (чоловічого монастиря) Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?