Приватбанк може відключити українцям безкоштовний Apple Pay та грейс-період

30 березня 2021, 10:41Новини188

Этот материал также доступен на русском

У випадку ухвалення парламентом регулювання банківських комісій, зросте вартість обслуговування карток для клієнтів, оскільки банки змушені будуть підвищити вартість своїх послуг.

  • Посилання скопійованоlink copied

У разі ухвалення парламентом законопроєктів про неринкове регулювання банківських комісій за прийом безготівкових платежів, банки просто будуть змушені відключити можливість прийому оплати Apple Pay чи Google Pay через високу собівартість трансакцій з урахуванням додаткових комісій сервісам та витрати емітентів. Про це заявив заступник голови правління Приватбанку Разван Мунтеану, – повідомляє Мінфін.

Чого очікувати?

За словами банкіра, загалом у випадку ухвалення парламентом регулювання банківських комісій, зросте вартість обслуговування карток для клієнтів, оскільки банки змушені будуть підвищити вартість своїх послуг.

Так, вартість обслуговування картки складатиме в середньому понад 200 гривень на рік, що буде відчутним для соціально вразливих верств населення (пенсіонери, працівники бюджетних установ).

Окрім того, у випадку ухвалення закону про регулювання вартості безготівкових трансакцій, банки змушені будуть відмінити грейс-період за кредитними картками, що коштуватиме клієнтам збільшення витрат на обслуговування кредитів в середньому на 3−3,5% в місяць.

Для прикладу, на сьогодні Приватбанк забезпечує 3,2 млрд грн розрахунків за рахунок кредитних коштів на місяць та обслуговує їх у пільговому періоді за ставкою 0,00001% річних.

Який може бути вихід?

Альтернативою має стати еволюційне та гармонійне зниження комісії банками та платіжними системами.

Фахівці Нацбанку зауважили, що існує готовність та бажання платіжних систем і банків-емітентів платіжних карток поступово рухатися у цьому напрямі.

Насамкінець вони звернулися до парламенту та інших державних органів утриматися від ідеї законодавчого обмеження граничного розміру комісії інтерчейндж та дати можливість фінансовому ринку самостійно і демократичними методами вирішувати питання вартості фінансових послуг.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму