Проекти та інновації

Програму «Доступні ліки» доповнять препаратами для лікування психічних розладів

15 серпня 2023, 16:26Новини138

Этот материал также доступен на русском

Загалом на сьогодні в програмі доступні 486 позицій лікарських засобів

  • Посилання скопійованоlink copied

Наступного року урядову програму «Доступні ліки» доповнять препаратами для лікування психічних розладів.

Про це у Житомирі під час спілкування з журналістами повідомила голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак, передає кореспондент Укрінформу.

«На наступний рік, і ми це в же проговорили з міністерством охорони здоров’я, й це буде відображено в бюджетному запиті, ми не йдемо на розширення додаткових напрямків, за якими будемо реімбурсувати, а доповнюємо відповідний перелік новими лікарськими засобами, які необхідні для людей. З усіх переліків і напрямків, які ми переглянули, найбільшого оновлення і доповнення зазнає напрямок, який стосується саме психічних розладів», – сказала Гусак.

За її словами, йдеться про препарати, які мають доказову базу. Гусак додала, що над цим переліком працюють експерти з ВООЗ та НСЗУ.

Голова НСЗУ зазначила, що з серпня програму «Доступні ліки» доповнили тест-смужками для визначення рівня глюкози в крові та знеболювальними для паліативних хворих.

Як повідомляв Укрінформ, урядова програма “Доступні ліки” діє з 2017 року. У її межах громадяни можуть безкоштовно або з невеликою оплатою отримати ліки проти серцево-судинних захворювань, діабету другого типу, хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів; інсуліни; ліки для лікування розладів поведінки і психіки та епілепсії; хвороби Паркінсона, імуносупресивні препарати.

Загалом на сьогодні в програмі доступні 486 позицій лікарських засобів.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні