Огляд ЗМІ

Прогнози на 2023-й рік від Financial Times: чи виживе Twitter і чи закінчиться війна в Україні?

1 січня 2023, 16:00Новини163

Журналісти прогнозують продовження нашої боротьби ще рік

  • Посилання скопійованоlink copied

Британська газета Financial Times опублікувала прогнози на 2023 рік, припустивши, що наступного року на Європу можуть очікувати відключення електроенергії.

Видання зазначає, що відключення електроенергії можуть відбутися до квітня, якщо погода буде досить холодною, проте наступна зима стане «складнішим завданням», оскільки заповнити газові сховища буде непросто у зв’язку з тим, що потоки російського газу в 2023 році будуть «близькими до нуля».

Крім того, на думку авторів публікації, прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак збереже свою посаду до кінця року. Видання вважає, що президент США Джо Байден балотуватиметься на другий термін, хоча інші демократи також можуть вивчати можливість висування своєї кандидатури.

Автори матеріалу вважають, що колишньому президентові США Дональду Трампу буде пред’явлено звинувачення на тлі розслідувань щодо нього. На думку видання, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган залишиться при владі, незважаючи на його «падаючу популярність».

Звичайно, все це цікава інформація, але на питання “Чи закінчиться війна в Україні у 2023-му?” видання не надає ствердної відповіді. Журналісти прогнозують продовження нашої боротьби ще рік. Пишуть, що у 2023-ому ще не настануть необхідні умови для повного програшу рф.

Серед інших прогнозів:

  • Чи підніметься глобальна температура на 1,5 градусів? Ні, але прогнозують, що це станеться вже у 2024-ому.
  • Чи Федеральний резерв стане зменшувати облікову ставку? Ні, вона навіть може зрости до 4,9% у першій половині 2023-го.
  • Чи може Китай відновити економічне зростання до рівня понад 5%? Так. Китай погано закінчує 2022 рік, але є економічна активність повинна сильно відновитися у наступному році. Чи Китай нападе або буде влаштовувати блокаду Тайваню? Ні. Сі Цзіньпін одного разу може вирішити напасти на Тайвань або заблокувати його — але, ймовірно, не в 2023 році.
  • Чи закінчаться протести в Ірані? Ні. В умовах, коли економіка страждає від західних санкцій, протести продемонстрували стійкість, яка підкреслює гнів і розчарування багатьох іранців.
  • Чи буде низка дефолтів в Африці? Так. Щонайменше, буде реструктуризація боргу зі haircuts для інвесторів. Чад, Ефіопія та Замбія приєдналися до Спільної рамкової угоди G20 для держав, що мають проблеми з боргом. Гана отримала фінансову допомогу МВФ, оскільки комерційні ринки закрилися.
  • Чи впаде S&P 500 принаймні на 10%? Так. Навіть після жахливого 2022 року, коли американські акції впали приблизно на п’яту частину, а облігації зазнали історичного удару, далі теж очікується падіння.
  • Чи виживе Twitter? Так. Купівля Ілоном Маском привнесла хаотичність на платформу, але користувачі не підуть.
  • Чи зазнає краху ще один великий криптовалютний бізнес? Так, венчурні фірми та трейдери продовжуватимуть скидати активи та позбавляти криптоіндустрію ресурсів, від якої залежить її зростання.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро