Професія арбітражного керуючого у юридичній сфері є найбільш складною – Ірина Сербін

27 травня 2021, 16:25Новини323

Член Ради НААКУ та голова комітету з конкурсного права АПУ назвала умови, за яких арбітражний керуючий може не перейматися пошуком роботи

  • Посилання скопійованоlink copied

Інтелектуальний професіонал, який спеціалізується на кризовому менеджменті і вміє в надскладних умовах знайти ті правильні рішення, які потрібні підприємству, що знаходиться в кризовій фінансовій ситуації, а також дотримати баланс інтересів, як кредиторів, так і боржника – такі зразкові риси арбітражного керуючого виділила член Ради НААКУ та голова комітету з конкурсного права Асоціації правників України Ірина Сербін у розмові із виданням «Борг.Експерт» під час конференції «Забезпечення транспарентності (прозорості) процедур банкрутства в Україні», що відбулась 26 травня 2021 року у Києві.

«У мене є принципова позиція. Можливо, вона не популярна, але моя кандидатура ніколи не брала участь у автоматичному розподілі у справи про банкрутство, бо вважаю, що основна цінність арбітражного керуючого – його репутація. Це не прагнення сподобатись усім, а вміння тримати свою позицію. І я знаю таких професіоналів, які не обтяжені тим, щоб шукати собі роботу. Їх шукають, за ними черга, щоб вони супроводжували процедури і реалізовували визначені законом повноваження. Я за такий підхід. У майбутньому, думаю, саме такими мають бути усі арбітражні керуючі», – зазначила досвідчений фахівець.

Основною проблемою професії І.Сербін вважає незабезпечення законодавством гарантованого та високого рівня оплати послуг арбітражних керуючих.

На її думку у юридичній сфері – це найбільш складна професія. Арбітражний керуючий має бути фахівцем, починаючи з трудового права, і закінчуючи міжнародним, а також розбиратися у регулюванні тієї сфери, у якій працює підприємство.

Також має бути передбачений більш досконалий правовий механізм захисту арбітражного керуючого, адже зараз кримінальне законодавство йде врозріз із законодавством про банкрутство, а в правоохоронних органах практично немає спеціалістів, які б розумілися на процедурах банкрутства. Так само, дуже важко пояснювати суддям у судах загальної юрисдикції, що таке процедура банкрутства. Через це нерідко виникають проблеми із призначенням арбітражних керуючих у процедури банкрутства на державних підприємствах.

«Я так само поки не хочу мати справу із державними підприємствами. Бо ти відразу маєш готуватися до кримінального процесу і підписати договір з адвокатом, тому що кримінальне провадження проти тебе буде відкрите протягом 24 годин після призначення у справу про банкрутство. Арбітражний керуючий відпочатку стає об’єктом впливу та маніпуляцій, як з боку кредиторів, яким треба отримати контроль над процесом, так і з боку боржника. Законодавство безсиле припинити зловживання сторін. За це відповідають інші категорії – якість виховання, моральні цінності, – те, чого не вистачає у нашому суспільстві в першу чергу. Крім того, порушення процедур банкрутства щодо великих підприємств – це, як правило, абсолютно політичні справи, війна чиїхось інтересів. Відповідно, арбітражний керуючий опиняється між «вогнем», стає об’єктом, на який нападають всі. Тут мають бути тільки ті, хто готовий до таких викликів. Як правило, це люди, які досягли високого рівня професіоналізму, і їм бракує гострих відчуттів, вони хочуть походити по «тонкому канату», але в будь-який момент і вони можуть зірватися в прірву. Наприклад, Руслан Бандуристий – особа, яка не здалася, гідно тримає удар, не уникає перевірок, і йде до кінця. Сподіваюсь, що йому все вдасться», – підсумовує Ірина Сербін.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НААКУ

Статті • Влада i люди
Чим більше арбітражних керуючих проголосує, тим чіткішим і однозначним вийде сигнал від спільноти

НААКУ

Статті • Влада i люди
Національний банк України стає обов’язковим учасником справ про банкрутство страховика

НААКУ

Статті • Влада i люди
Висновки за результатом проведеного аналізу ФГД – це головне підґрунтя для розшуку та повернення активів боржника

НААКУ

Статті • Влада i люди
У 2023 році рішення Комісії взагалі не оскаржувались у судовому порядку, а у 2022 році було подано 1 позов

НААКУ

Статті • Влада i люди
Робота арбітражного керуючого необхідна та складна з кількох причин

НААКУ

Статті • Влада i люди
Окремо на заході було проведено лотерею та благодійний збір на допомогу одному з українських військових підрозділів