Проекти та інновації

Продавати заставне майно боржників пропонують через систему «Prozorro», – законопроект

10 червня 2021, 09:00Новини230

Этот материал также доступен на русском

На даний час продаж заставного майна платників здійснюється на публічних торгах шляхом проведення біржових торгів та цільових аукціонів.

  • Посилання скопійованоlink copied

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує прийняти за основу законопроект №5483, який надасть можливість здійснення продажу заставного майна боржників через систему електронних торгів «Prozorro», яка є ефективною та націленою на запобігання проявам корупції у цій сфері. Про це повідомив голова Комітету Данило Гетманцев.

Як йдеться у пояснювальній записці до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо запровадження продажу заставного майна боржника через систему електронних торгів)», документ розроблено з метою забезпечення ефективної та прозорої реалізації майна платників податків, що мають податковий борг, створення конкурентного середовища у сфері публічних торгів, запобігання проявам корупції у цій сфері тощо.

На даний час продаж заставного майна платників податків здійснюється на публічних торгах шляхом проведення біржових торгів та цільових аукціонів, що організовуються на біржовому ринку за поданням контролюючих органів, та через торгівельні організації.

Біржові торги можуть проводитися «класичним» способом, що відбуваються шляхом прямої торгівлі на біржовому майданчику між реально присутніми сторонами (як правило, брокерами), так і шляхом проведення електронних торгів, що відбуваються із використаннямелектронних технологій.

На жаль, «класичні» біржові торги можуть невідповідати ряду критеріїв, у результаті чого держава та боржники втрачають кошти та довіру до наведеного механізму реалізації заставного майна. Крім того, з 1 липня 2021 року товарні біржі маютьправо провадити свою діяльність виключно за умови отримання ліцензії на провадження професійної діяльності на організованих товарних ринках. Також мінімальний розмір початкового капіталу товарної біржі не може бути меншим ніж 20 млн. грн.

Функціонуюча система PROZORRO.ПРОДАЖІ, порівняно з «класичними біржовими торгами», які втрачають свої позиції, показує себе як прозора та ефективна система з реалізації, націлена на створення конкурентного середовища у сфері публічних торгів і на запобігання проявам корупції у цій сфері тощо. Тому доцільним є запровадження продажу заставного майна боржника через систему електронних торгів на авторизованих електронних майданчиках шляхом проведення електронних аукціонів, у порядку та на умовах, визначених Регламентом електронної торгової системи, або на публічних торгах.

Прийняття законопроекту надасть можливість створити єдину електронну торгову систему з продажу майна платників податків, що перебуває у податковій заставі, що надасть можливість:

  • залучати якомога більшу кількість учасників;
  • створити конкурентне середовище у сфері публічних торгів;
  • створити паритетні умови;
  • запобігати проявам корупції та знизити ризики до мінімуму;
  • розвивати відкриту та добросовісну конкуренцію тощо.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі