Проекти та інновації

Продавати заставне майно боржників пропонують через систему «Prozorro», – законопроект

10 червня 2021, 09:00Новини107

Этот материал также доступен на русском

На даний час продаж заставного майна платників здійснюється на публічних торгах шляхом проведення біржових торгів та цільових аукціонів.

  • Посилання скопійованоlink copied

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує прийняти за основу законопроект №5483, який надасть можливість здійснення продажу заставного майна боржників через систему електронних торгів «Prozorro», яка є ефективною та націленою на запобігання проявам корупції у цій сфері. Про це повідомив голова Комітету Данило Гетманцев.

Як йдеться у пояснювальній записці до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо запровадження продажу заставного майна боржника через систему електронних торгів)», документ розроблено з метою забезпечення ефективної та прозорої реалізації майна платників податків, що мають податковий борг, створення конкурентного середовища у сфері публічних торгів, запобігання проявам корупції у цій сфері тощо.

На даний час продаж заставного майна платників податків здійснюється на публічних торгах шляхом проведення біржових торгів та цільових аукціонів, що організовуються на біржовому ринку за поданням контролюючих органів, та через торгівельні організації.

Біржові торги можуть проводитися «класичним» способом, що відбуваються шляхом прямої торгівлі на біржовому майданчику між реально присутніми сторонами (як правило, брокерами), так і шляхом проведення електронних торгів, що відбуваються із використаннямелектронних технологій.

На жаль, «класичні» біржові торги можуть невідповідати ряду критеріїв, у результаті чого держава та боржники втрачають кошти та довіру до наведеного механізму реалізації заставного майна. Крім того, з 1 липня 2021 року товарні біржі маютьправо провадити свою діяльність виключно за умови отримання ліцензії на провадження професійної діяльності на організованих товарних ринках. Також мінімальний розмір початкового капіталу товарної біржі не може бути меншим ніж 20 млн. грн.

Функціонуюча система PROZORRO.ПРОДАЖІ, порівняно з «класичними біржовими торгами», які втрачають свої позиції, показує себе як прозора та ефективна система з реалізації, націлена на створення конкурентного середовища у сфері публічних торгів і на запобігання проявам корупції у цій сфері тощо. Тому доцільним є запровадження продажу заставного майна боржника через систему електронних торгів на авторизованих електронних майданчиках шляхом проведення електронних аукціонів, у порядку та на умовах, визначених Регламентом електронної торгової системи, або на публічних торгах.

Прийняття законопроекту надасть можливість створити єдину електронну торгову систему з продажу майна платників податків, що перебуває у податковій заставі, що надасть можливість:

  • залучати якомога більшу кількість учасників;
  • створити конкурентне середовище у сфері публічних торгів;
  • створити паритетні умови;
  • запобігати проявам корупції та знизити ризики до мінімуму;
  • розвивати відкриту та добросовісну конкуренцію тощо.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу

Законодавство

Статті • Влада i люди
Минулого тижня відбулося чергове засідання Робочої групи з питань удосконалення законодавства в сфері банкрутства. 

Законодавство

Статті • Влада i люди
Комітет Верховної Ради України з питань правової політики для чогось підтримав мін’юстівський законопроект, норми якого пропонують впровадити аж у 2024 році

Законодавство

Статті • Влада i люди
Технічний законопроект перетворюється на серйозну ревізію положень Кодексу з процедур банкрутства з точки зору їх практичного застосування

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт №4409 хочуть зробити концептуально вивіреним

Фізичні особи

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Загравання із валютними позичальниками зробили застосування процедур неплатоспроможності фізичних осіб вкрай проблемними