За кордоном

Президент Естонії пообіцяв поставити Путіна та Росію «на коліна»

27 травня 2024, 12:52Новини59

У той же час Каріс висловив сумнів, що Росія швидко зміниться після того, як Путін піде

  • Посилання скопійованоlink copied

Росію необхідно «поставити на коліна», щоб зупинити її «військову машину» та завершити війну в Україні, заявив президент Естонії Алар Каріс.

«Ми зробимо все можливе, щоб поставити Росію та Путіна на коліна. Тоді можуть розпочатися серйозні дискусії щодо припинення війни в Україні», – сказав Каріс в інтерв’ю Yle.

При цьому він відмовився звинувачувати всіх росіян у тому, що Росія два роки тому вторглася до України, а Путін досі перебуває при владі. Каріс нагадав недавню історію Естонії, коли країну фактично окупували Радянський Союз. «Як ми поводилися в лапах такої системи? Так, були окремі протестувальники, яких ув’язнили. Однак більшість людей говорили те, що [від них] хотіли почути, і чекали на слушну нагоду», — зазначив естонський президент.

У той же час Каріс висловив сумнів, що Росія швидко зміниться після того, як Путін піде. «Я не дуже вірю в це. На початку 1990-х років Росія отримала свій шанс, але все пішло інакше», — підкреслив президент Естонії. За його словами, для змін необхідні кілька факторів, найважливішим із яких є бажання людей скористатися цією можливістю.

“Можливо, нам доведеться пережити ще чимало російських лідерів, перш ніж щось почне відбуватися”, – припустив Каріс. Саме тому, на його думку, потрібен постійний тиск на Росію з боку Заходу — щоб навіть прості росіяни зрозуміли, що треба щось робити.

При цьому Естонія поки не збирається наслідувати приклад сусідніх країн і закривати кордон з Росією. Як зазначив Каріс, кордон відкритий у тому числі і тому, що у людей, які проживають в Естонії, є родичі в Росії. Але у разі потреби кордон буде закрито «дуже швидко», пообіцяв естонський президент.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога