Огляд ЗМІ

Препарат від галюцинацій допоможе у лікуванні діабету

17 січня 2023, 15:00Новини1279

Этот материал также доступен на русском

Старі антипсихотики знайдуть друге життя як антидіабетичний препарат, — упевнені вчені

  • Посилання скопійованоlink copied

Вже існуючі ліки пригнічують активність певного ферменту, який сприяє гіперглікемії. Результати дослідження опубліковано у журналі Diabetes.

Дослідники, які вивчають нові методи контролю рівня цукру в крові при діабеті типу II, виявили, що старий клас антипсихотичних препаратів можна використовувати для лікування гіперглікемії.

Вчені вважають, що деякі ліки можна перепрофілювати для лікування діабету, а також модифікувати для точнішого контролю рівня цукру в крові.

Декілька років тому співробітники Університету Альберти виявили потенційну нову терапевтичну мету для лікування діабету II типу. Дослідження на тваринах показали, що підвищені рівні ферменту SCOT (succinyl CoA:3-ketoacid CoA transferase) пов’язані з гіперглікемією. Тому замість того, щоб розробити нову молекулу для інгібування SCOT, дослідники використовували комп’ютерне моделювання. Мета – з’ясувати, чи існують вже ліки, які впливають на фермент SCOT.

За словами Джона Ашера, провідного автора нового дослідження, таке перепрофілювання ліків прискорює процес клінічної розробки, а отже, їх можна швидше випробувати на людях та випустити на ринок.

Раніше, в 2020 році, вчені досліджували старий антипсихотичний препарат пімозід, який пригнічує активність SCOT у мишей з ожирінням. Препарат також успішно усував викликану ожирінням гіперглікемію у тварин.

Наразі дослідники продемонстрували, що кілька інших препаратів того ж класу антипсихотиків працюють ефективно, як інгібітори SCOT. Йдеться про дифенілбутилпіперидини, їх розробили ще у 1960-х роках і вони використовуються досі. Зокрема, вони усувають продуктивні психотичні симптоми – делірій та галюцинації.

Вчені протестували три препарати, і виявилося, що всі вони взаємодіють з цим ферментом і покращують контроль рівня цукру в крові, не дозволяючи м’язам спалювати кетони як джерело палива.

«Завдяки інгібуванню SCOT старі антипсихотики знайдуть друге життя як антидіабетичний препарат», — упевнені вчені.

Оскільки препарати з класу дифенілбутилпіперидинів вже схвалено, дослідники сподіваються швидко перейти до клінічних випробувань на людях.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Дослідження

Статті • БОРГ-review
До заяви треба додати мінімум один документ, який підтверджує участь у бойових діях.

Дослідження

Статті • БОРГ-review
У разі непідтвердження мети поїздки Державна прикордонна служба України може відмовити особам у перетині державного кордону