За кордономОгляд ЗМІ

Прем’єр Грузії назвав закон про іноагентів запобіжником від “українізації” країни

19 квітня 2024, 10:13Новини46

Этот материал также доступен на русском

У Міністерстві закордонних справ України вже зреагували на такі заяви, там обурені коментарями грузинського прем’єра.

  • Посилання скопійованоlink copied

Основною метою скандального закону про іноагентів у Грузії є “запобігання українізації”. Про це повідомив прем’єр-міністр країни Іраклій Кобахідзе, передає місцевий мовник 1tv.

“Законопроєкт “Про прозорість зовнішнього впливу” насамперед спрямований на захист Грузії від українізації – зміцнення суверенітету Грузії та забезпечення стабільного розвитку країни, що є необхідною умовою для інтеграції Грузії в Європейський Союз”, – заявив він.

Кобахідзе стверджує, що недержавні організації (НДО) хотіли організувати революцію в країні, позбавивши її європейського майбутнього.

“Якби НДО досягли того, що вони активно намагалися зробити в 2020-2022 роках, а саме зміни влади шляхом революції, то сьогодні Грузія була б у гіршій ситуації, ніж Україна, а це означає, що і мир, і євроінтеграція, залишилися б у минулому”, – сказав прем’єр Грузії.

У Міністерстві закордонних справ України вже зреагували на такі заяви, там обурені коментарями грузинського прем’єра.

“Використання імені нашої країни у такому зневажливому контексті завдає додаткової шкоди українсько-грузинським відносинам. Русифікація, а не міфічна “українізація” є реальною загрозою для Грузії. Україна зацікавлена у мирній та дружній атмосфері у Грузії, завжди рішуче підтримувала і продовжує підтримувати суверенітет і територіальну цілісність Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів”, – йдеться у повідомленні.

МЗС України закликало всі зацікавлені сторони поважати право громадян Грузії на мирний протест і шукати шляхи розв’язання ситуації через конструктивний діалог.

Як відомо, владуща партія Грузії “Грузинська мрія” проголосувала у першому читанні проєкт закону про “іноземний вплив”. Свої голоси “за” віддали 83 депутати, проти – 0, а депутати від опозиції залишили залу перед голосуванням після словесної суперечки.

За кордоном
17 травня 2024, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?