Представники УПЦ (МП) вивозять меблі та бойлери, виселяючись із Лаври (ФОТО)

24 березня 2023, 16:26Новини463

Этот материал также доступен на русском

Десятирічний договір на використання монастиря закінчується 29 березня

  • Посилання скопійованоlink copied

Представники Української православної церкви Московського патріархату, що підтримує найтісніші зв’язки з російською церквою, яка “благословляє” вбивати українців, починають виселення із Києво-Печерської Лаври – десятирічний договір на використання монастиря закінчується 29 березня.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в етері телемарафону, а “Апостроф” публікує фото з місця події.

Зазначається, що наразі у монастирі працює комісія, яка перевіряє стан збереження пам’яток, натомість представники УПЦ (МП) вивозять своє майне із приміщення, зокрема бойлери, столи, стільці, чайники, вази, праски та навіть коробки з-під тортиків.

“Процес виїзду відбувається. Це може засвідчити будь-який перехожий в Лаврі. Зараз працює міжвідомча комісія, яка має зафіксувати стан збереження нерухомого і рухомого майна, музейних експонатів, які знаходилися в користуванні УПЦ МП. Як тільки комісія завершить свою роботу, можна буде чітко сказати, що було не так”, — пояснив міністр.

За його словами, попри ствердження очільників УПЦ МП щодо небажання залишати Лавру, вони все одно поступово виїжджають з цього місця.

Міністр наголосив, що цей процес контролюється, а на місці перебувають представники МВС та СБУ, які проводять перевірки на виїзді з Лаври. У разі виявлення будь-яких порушень у Лаврі, представники УПЦ МП нестимуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • БОРГ-review
У компанії роблять все, щоб забезпечити повноцінну роботу зернового терміналу та підтримку зернового коридору

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Комусь вочевидь доведеться шукати джерела фінансових коштів, з яких вони будуть відшкодувати Віктору Муренку та його партнерам моральні й матеріальні збитки

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Після війни з "руснею" нас чекатиме ще одна війна - внутрішня, проти корупціонерів усіх видів

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Може виявитися, що Михайлу Добкіну навіть під час війни ніщо не заважає займатися класичним рейдерством, яке він до того ж маскує рекламними статтями й чорним піаром