Колізії та конфлікти

Представники бізнес-асоціацій закликали Офіс президента до перезавантаження БЕБ і конкурсів на голів податкової та митниці

11 вересня 2023, 17:00Новини103

Этот материал также доступен на русском

Ключове для бізнесу питання – це перевантаження БЕБ

  • Посилання скопійованоlink copied

Необхідність перезавантаження Бюро економічної безпеки (БЕБ) і проведення відкритих конкурсів на голів Державної податкової та Державної митної служб обговорили представники найбільших бізнес-асоціацій на зустрічі із заступником керівника Офісу президента (ОП) Ростиславом Шурмою 8 вересня, повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” в ОП у суботу.

У Європейській Бізнес Асоціації (ЄБА), зокрема, заявили, що ключове для бізнесу питання – це перевантаження БЕБ: необхідне прозоре, чесне та неупереджене проведення конкурсу і на посаду нового голови бюро, і на всі посади навіть рядового складу, які робитимуть акцент у роботі на ефективній боротьбі з тіньовим бізнесом, непрозорими “схемами”, протидії корупції.

Також ЄБА порушила питання збільшення випадків втручання в роботу прозорого бізнесу деяких органів, зокрема, представників Нацполіції шляхом проведення перевірок безпосередньо в офісах компаній.

Спілка українських підприємців (СУП) запропонувала запровадити норму щодо послідовності проведення слідчих дій у кримінальних справах щодо економічних злочинів: незважаючи на ухвалення відповідних стандартів розслідування, їх ігнорують, оскільки вони не внесені до КПК України та мають рекомендаційний характер.

На думку СУП, чітке дотримання затверджених стандартів дасть змогу ефективно розслідувати справи, доводити їх до суду з ухваленням відповідних рішень, прибере надумані та безпідставні кримінальні провадження, які використовуються як тиск на бізнес або інструмент недобросовісної конкуренції.

Представники Американської торговельної палати, своєю чергою, звернули увагу на такі питання, як забезпечення експорту зерна з глибоководних морських портів, боротьбу з незаконним ринком тютюнових виробів, захист інвестицій.

“Нам необхідно тримати руку на пульсі та мати постійний зріз ситуації в реальному секторі. Я з перших вуст почув про те, що відбувається і які конкретно точкові дії потрібно робити. Також відбувалася комунікація з нашого боку – ми донесли наші плани і протестували їхню коректність”, – прокоментував зустріч Шурма.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?