Правоохоронці затримали власника ТОВ «Краснолиманське» Віталія Кропачова. ДБР розкрило подробиці справи

17 травня 2024, 17:00Новини166

Этот материал также доступен на русском

Його підозрюють у махінаціях у вугільній сфері на понад 2 млрд грн

  • Посилання скопійованоlink copied

Державне бюро розслідувань та Національна поліція затримали власника групи компаній «Укрдонінвест» Віталія Кропачова. Його підозрюють у махінаціях у вугільній сфері на понад 2 млрд грн.

Цю інформацію Forbes підтвердило джерело в ДБР. Пізніше Бюро опублікувало пресреліз із подробицями справи.

Деталі

  • За версією слідства, власник ТОВ «Краснолиманське» Кропачов через своє підприємство та представників Міненерго й податкової служби завдав державі шкоди на понад 2 млрд грн.
  • Офіційної інформації про слідчі дії наразі немає. Forbes звернувся за коментарями до правоохоронців, але на момент виходу новини, відповіді не отримав.
  • Доповнено о 16:00. Пресслужба ДБР підтвердила слідчі дії проти Кропачова.

Слідство задокументувало чотири епізоди справи

  • Перший. Встановлено факт неправомірного застосування ТОВ «Краснолиманське» у період з 1 січня 2022 по 31 серпня 2023 рр. податкової пільги – застосування нульової ставки ПДВ на вугілля на загальну суму 75,1 млн грн.
  • Другий. За версією слідства, члени організації умисно не реєстрували податкові накладні держпідприємства, що призвело до шкоди у вигляді боргових зобов’язань та несплати податків до бюджетів різних рівнів на суму 2,1 млрд грн.
  • Третій. Керівництво підприємства у період з 1 січня 2022 по 30 вересня 2023 рр., не зареєструвало податкові накладні на адресу ТОВ «Краснолиманське» на понад 1 млрд грн. Через що держпідприємство ухилилося від сплати ПДВ за вказаний період на 169,9 млн грн.
  • Також на 30 жовтня 2023 року керівник підприємства задекларував, однак не сплатив податкове зобовʼязання з ПДВ до держбюджету на загальну суму 1,1 млрд грн.
  • Крім того, слідство встановило, що службові особи ТОВ «Краснолиманське», за вказівкою власника, у період 2022-2023 років незаконно придбали майно на гроші, отриманні від вказаних вище протиправних дій на майже 1 млрд грн.
  • ДБР повідомило Крапачову про підозру за ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків), ст. 219 (доведення до банкрутства), ч. 3 ст. 209 (легалізація майна одержаного злочинним шляхом) КК України. Йому загрожує до 13 років позбавлення волі.
Правоохоронці затримали власника ТОВ «Краснолиманське» Віталія Кропачова. ДБР розкрило подробиці справи /Фото 1
Віталію Кропачову вручають підозру. Фото: пресслужба ДБР

Контекст

За версією слідства, бізнесмен Кропачов забрав у власність активи сина біглого експрезидента Олександра Януковича та отримав фактичний контроль над багатьма державними шахтами та збагачувальними фабриками східних регіонів.

«Він, його довірена особа, керівник підприємства та бухгалтер об’єднались у злочинну організацію, яка не давала працювати та доводила до банкрутства ДП «ВК «Краснолиманська», – йдеться у повідомленні.

Як пояснили в ДБР, держпідприємство залежне від ТОВ «Краснолиманське», оскільки не має можливості проводити видобуток кам’яного вугілля з власних пластів, які знаходяться нижче ніж пласти, які видобувались товариством.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?