Колізії та конфлікти

«Працевлаштовували» людей у Швеції: перед судом постануть члени шахрайського угруповання

6 вересня 2024, 14:47Новини157

Этот материал также доступен на русском

Зловмисники ошукали 74 українця на майже 1,5 млн грн

  • Посилання скопійованоlink copied

У квітні кіберполіцейські Києва спільно зі слідчими Дніпровського управління столичної поліції під процесуальним керівництвом Дніпровської окружної прокуратури припинили діяльність організованої групи, яка займалася онлайн-шахрайством під приводом надання послуг з працевлаштування за кордоном.

Киянин та дві його спільниці поширювали в інтернеті оголошення з пропозиціями працевлаштування у Швеції. У ході спілкування із зацікавленими громадянами аферисти повідомляли їм перелік вакансій за кордоном, процедуру отримання першочергових документів для мігрантів, умови проживання та харчування.

Зловмисники вимагали з клієнтів по 3 тисячі гривень авансу за «послуги» та 300 євро по приїзду за кордон нібито представниці агентства з працевлаштування.

Після отримання коштів остання показувала громадянам шлях до хостела для мігрантів. Надалі аферисти переставали виходити на зв’язок з потерпілими, які так і не отримували роботи.

Поліцейські провели обшуки за місцями проживання фігурантів та вилучили докази протиправної діяльності фігурантів. За результатами розслідування встановлено, що у такий спосіб зловмисники ошукали 74 українців та майже 1,5 млн грн.

Слідчі завершили досудове розслідування за ч. ч. 4, 5 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Обвинувальний акт стосовно чоловіка та його спільниці направлено до суду. Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Жінці, яка видавала себе за представницю агенції з працевлаштування, слідчі оголосили підозру заочно та оголосили у міжнародний розшук.

Департамент кіберполіції Національної поліції України

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?