Проблемні борги

ПрАТ “Машинобудівний завод “Вістек” не може погасити кредит

29 грудня 2020, 14:56Новини175

Наприкінці 2020 року акціонери ПрАТ “Машинобудівний завод “Вістек” зібралися на загальні збори, на яких вирішили оголосити про банкрутство

  • Посилання скопійованоlink copied

Наприкінці 2020 року акціонери ПрАТ “Машинобудівний завод “Вістек” зібралися на загальні збори, на яких вирішили оголосити про банкрутство. Для цього підприємство подало до суду. Загальна сума, яку не може виплатити підприємство — понад 100 млн гривень.

Як стало відомо з судових рішень у ЄДРСР, у 2013 році ПАТ “Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк” дав кредит ПрАТ “Машинобудівний завод “Вістек” на 120 мільйонів гривень під ставку 20% річних. Повернути їх потрібно було до жовтня 2014 року. Але коли термін вийшов, представники заводу кілька разів укладали з банком угоди, згідно з яким змінювали графік погашення боргу та зменшували сам борг, адже періодично вносили кошти. Але погасити кредит повністю так і не вийшло.

Тож ПАТ “Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк” звернувся до суду, щоб стягнути борг з заводу. Станом на кінець грудня 2020 року цей борг становив понад 117 млн гривень: майже 95 млн грн заборгованість по кредиту, 8.5 млн — відсотки, 11.6 млн пеня по кредиту, а також штрафи та судові збори. У березні 2020 року Господарський суд ухвалив рішення стягнути борг, а у листопаді наклав арешт на кошти, рухоме та нерухоме майно “Вістеку” та відкрив справу про примусове стягнення грошей. Але грошей, щоб заплатити борг, у заводу немає.

Вирішили оголосити про банкрутство наприкінці 2020 року. ПрАТ “Машинобудівний завод “Вістек”, який знаходиться в Бахмуті, скликав загальні збори акціонерів 26 грудня. Серед питань порядку денного було прийняття рішення звернутися до суду, щоб відкрити справу про банкрутство. А вже через 3 дні після зборів, 29 грудня 2020 року, “Вістек” подав заяву до Господарського суду Донецької області про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Згідно з даними НКЦПФР, станом на 3 квартал 2020 року найбільшими власниками заводу є українські компанії ПАТ “УКРПІДШИПНИК”, в якої є 66,6% акцій, ТОВ “Вістек” — 8,3% акцій та кіпрська компанія “VIS LIMITED” — 24,9% акцій.

Нагадаємо, бахмутський завод “Вістек” також має найбільші борги по зарплаті серед підприємств міста. Станом на осінь 2020 року завод не виплатив понад 14 млн грн своїм працівникам. Додамо, колишній гендиректор заводу Ордаш Дадашов і його заступник з маркетингу фігурують у кримінальній справі щодо фінансування тероризму. Слідчі запевняють, що ці топ-менеджери заводу постачали обладнання на шахти окупованої території. Возили електроди, високоміцні ланцюги та ковальсько-пресоване обладнання через Росію.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?