За кордоном

Посол України в Японії Сергій Корсунський зустрівся з делегацією громадських діячів медійної сфери

5 липня 2022, 15:44Новини186

Дипломат наголосив на важливості ініціатив великого бізнесу та громадських організацій у допомозі українцям, зокрема й у галузі інформаційної діяльності

  • Посилання скопійованоlink copied

Творчий «десант» з України відзначив почесним знаком і дипломом японську компанію GREEN COOP, а також долучився до презентації українського музичного мистецтва в Сайтамі.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський 5 липня зустрівся з делегацією громадських діячів медійної сфери та з іноземними партнерами українських журналістських організацій.

Гостям з Києва й Черкас програму закордонного візиту цього разу істотно скоригувала російсько-українська війна. Представники двох журналістських об’єднань, які давно співпрацюють з ініціаторами відомого в Україні Японського проєкту, прибули до Токіо на запрошення Японського фонду майбутніх поколінь (Japan Offspring Fund – JOF). Але теперішній візит не стосується суто «чорнобильських» проблем (хоч і вони традиційно залишаються на порядку денному). «Десант» медійників зумовила потреба допомогти українським журналістам у біді й подякувати японським підприємцям та доброчинцям, які підтримують працівників інформаційної сфери.

Серед тих, хто перейнявся бідами журналістів, грає першу скрипку японська корпорація GREEN COOP. Підприємці відгукнулися на заклик Національної спілки журналістів України (НСЖУ) та Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» й вирішили надати фінансову підтримку громадським організаціям, що діють у медійній сфері. Таким чином адресні пожертви японців дійдуть до журналістів і редакцій, що потерпають через війну, й допоможуть колегам та їхнім сім’ям у скруті.

Посол Сергій Корсунський у вступному слові інформував гостей про напрями й обсяги допомоги, яку надає уряд Японії Україні, а також про підтримку офіційним Токіо економічних санкцій проти держави-агресора. Дипломат наголосив на важливості ініціатив великого бізнесу та громадських організацій у допомозі українцям, зокрема й у галузі інформаційної діяльності. З його слів, інтерес до України нині безпрецедентно великий – і така сама її підтримка на всіх рівнях, а найголовніше – в суспільстві.

У час війни журналістів називають солдатами правди – на це звернув увагу на зустрічі в посольстві автор цих рядків – керівник делегації НСЖУ. Тисячі колег нині виконують свій професійний обов’язок з ризиком для життя. Медійники висвітлюють війну й дають відсіч пропаганді держави-терориста, яка вчиняє в Україні геноцид, скоює воєнні злочини та прагне своєю брехнею вводити в оману світ – поширює фейки й дезінформацію про вигаданий «український нацизм». Насправді в цій кривавій війні українська нація бореться за виживання й захищає свій цивілізаційний вибір – демократію і свободу. Стояти в обороні цих найважливіших цінностей – найперший професійний обов’язок медійників.

«Добрий приклад, який подають японські підприємці, засвідчує їхнє щире співпереживання, – зазначила учасниця зустрічі в посольстві, засновниця й президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех. – А рішення компанії GREEN COOP допомогти українській пресі в цей дуже важкий воєнний час показує загальну активність і силу громадянського суспільства, народної дипломатії в країні, що знає ціну свободи слова. Ми щиро вдячні всім японським друзям нашої країни і посольству, яке в цей час працює надзвичайно активно й плідно».

У зустрічі взяли участь також члени делегації НСЖУ і Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» Тетяна Калиновська й Олена Макаренко, громадські активісти Японського фонду майбутніх поколінь Джунічі Ковака (керівник JOF) й Марута Харуе.

У Посольстві України в Японії представникам GREEN COOP, а їх було п’ятеро на зустрічі на чолі з пані Хідака, вручили почесну відзнаку й диплом за підписом голови НСЖУ Сергія Томіленка. Ця організація в Україні, як відомо, найбільша серед творчих спілок – у ній майже 20 тисяч членів. Медійники щиро подякували підприємцям за допомогу й повторили актуальне спілчанське гасло – «Журналісти – важливі». Справді, роль преси першорядна в інформуванні суспільства про події, пов’язані з війною. З тією війною, яку розпалив злочинний кремлівський режим і за яку він неодмінно має бути покараний.

Дуже потрібна в цей час підтримка України на всіх фронтах, зазначали учасники зустрічі в посольстві. Якраз напередодні – 4 липня – дипломати спілкувалися також з учасниками культурної події, що відбудеться в Японії 7 липня. Йдеться про концерт видатного скрипаля Олега Криси в Сайтамі. Він прилетів зі США, де живе й працює вже понад 30 років, а його два концерти з симфонічними оркестрами в червні 2022-го в Києві та Львові – це доброчинний внесок маестро в підтримку боротьби українського народу. Те саме спрямування матиме й наступна мистецька подія за участю великого українського патріота й митця світової слави, запевнив організатор концерту Джунічі Ковака.

У Токіо гості-медійники 4 липня зустрілися з Олегом Крисою і учасницею майбутнього концерту, японською скрипалькою Чіє Савада. Того дня відбулися й візити діячів мистецтв спільно з українськими журналістами до офісів префектури й мерії Сайтами, там були зустрічі з керівництвом префектури й міста. Майстри пера спілкувалися також з колегами під час пресклубів, розповіли, зокрема, про виступи Олега Криси з його сином Тарасом (диригентом оркестрів) на концертах у Києві та Львові. Для всіх було абсолютно зрозуміло палке бажання митців музикою підтримати рідну країну. «Я вмію робити саме це – грати гарну музику – і я граю її для людей», – сказав маестро в Сайтамі, запросивши на свій концерт усіх охочих долучитися до високого мистецтва й засвідчити солідарність з народом України присутністю на культурній події.

Авторові цих рядків та іншим спілчанам, гостям Токійської агломерації, пощастило цими днями бути учасниками низки публічних заходів, після яких надійшли пожертви японців на окремий рахунок НСЖУ – у створений творчою спілкою Фонд пам’яті загиблих журналістів. Від підприємців Anzen style у Сайтамі надійшли кошти в еквіваленті понад 7300 доларів США для виплат дітям і членам родин журналістів, які через війну втратили життя. Зробив пожертву з власних заощаджень і відомий у Японії майстер айкідо Такеда Йошінобу (Takeda Yoshinobu).

Місія українських журналістів у Японії триває. У планах після концертної програми скрипалів – візит медійної групи до міста Фукуока, в якому функціонує головний офіс GREEN COOP. Гості готуються відвідати мерію, подякувати за всебічну підтримку України і її громадян, що шукають тимчасового захисту за кордоном. Журналісти також мають намір зустрітися й поспілкуватися з краянами в регіоні, в якому нещодавно створено й офіційно зареєстровано громадську організацію, що має назву «Українська асоціація префектури Фукуока».

Сергій Шевченко, спецкор

Фото Олени Макаренко й автора

м. Токіо

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону