Зверніть увагу

Послуги з психологічної допомоги мають бути доступними людям в кожній громаді, – Віктор Ляшко

29 вересня 2023, 16:09Новини139

Кожна обласна військова адміністрація разом з обласним департаментом охорони здоровʼя має активізувати роботу з центрами надання первинної медичної допомоги

  • Посилання скопійованоlink copied

Відбулось сьоме засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф, за участі представників обласних військових державних адміністрацій.

«За даними дослідження, яке було проведено у 11 країнах світу спеціально для Третього саміту перших леді та джентльменів, ментальне здоров’я є одним із 5 найбільших глобальних викликів для людей у всьому світі. Ця тенденція потенційно збережеться і на наступні 20 років. Для українців, які щодня відчувають на собі жахіття війни, це питання набуває ще більшої актуальності. Вирішення має бути комплексним. Йдеться про створення екосистеми, яка б відповідала на запит суспільства. Для цього обʼєднали свої зусилля центральні органи виконавчої влади, представники місцевої влади та громадський сектор. Ментальний добробут – це те, що напряму впливає на фізичне здоровʼя людей та, відповідно, процвітання країни», – підкреслив Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

У березні 2023 року за ініціативи першої леді України Олени Зеленської стартувала Всеукраїнська програма ментального здоров’я. Її мета – сприяти формуванню у суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я.

Під час засідання члени Міжвідомчої координаційної ради обговорили модель міжвідомчої координації, яка була напрацьована урядовою командою, а також цільову модель надання психологічної допомоги та психосоціальної підтримки, що протягом тижня буде направлена в кожне міністерство для фіналізації.

Наразі в межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я міністерства працюють над 11 пріоритетними проектами. Адже дуже важливо створити мережу сервісів та послуг в сфері підтримки ментального здоровʼя, тим самим забезпечивши їх повсюдність.

У пріоритетному проекті МОЗ «Охорона психічного здоровʼя у структурі медичної допомоги» йдеться про доступність послуг психологічної допомоги по всій країні. Сімейні лікарі є найбільш розгалуженою мережею, саме тому Міністерство разом із партнерами – ВООЗ та Національною службою здоров’я України – розпочали масштабування навчання за програмою mhGAP (Mental Health Gap Action Programme). Наразі навчання успішно пройшли 16,5 тисяч сімейних лікарів та 20 тисяч інших фахівців. Як результат, вже понад 670 медзакладів первинної меддопомоги по всій Україні безоплатно для пацієнтів надають базові психологічні послуги за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги», що був запроваджений НСЗУ наприкінці минулого року.

Нині за підтримки Координаційного центру психічного здоровʼя при Кабінеті Міністрів України проводиться робота із картування місць надання послуг з психологічної допомоги та психосоціальної підтримки по всій Україні. Міністр наголосив, що кожна обласна військова адміністрація разом з обласним департаментом охорони здоровʼя має активізувати роботу з центрами надання первинної медичної допомоги, адже послуги з психологічної допомоги мають бути доступними людям в кожній громаді. Після завершення процесу картування буде наочно зрозуміло, де є прогалини та яка цільова група не охоплена у тому чи іншому куточку України. Відповідно, будуть вжиті заходи, аби оперативно виправити ситуацію.

Нагадаємо, психологічну та психіатричну допомогу можна отримати безоплатно у майже 1500 медзакладах України.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Найкраща стратегія для боржників – це залишатися на зв'язку зі своїми кредиторами

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Закон звільняє позичальників лише від сплати штрафів та інших платежів, що нараховані за прострочення виконання зобов’язань за кредитним договором