Поширення статусу боржника на фізособу, яка є майновим поручителем у справі про неплатоспроможність: рішення КГС ВС

13 липня 2021, 16:54Новини229

Этот материал также доступен на русском

Право боржника звернутися із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність не залежить від наявності в сукупності всіх чотирьох підстав, передбачених ч. 2 ст. 115 КУзПБ.

  • Посилання скопійованоlink copied

Установивши відсутність підстав для відмови у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність, визначених ч. 4 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, Господарський суд Чернівецької області відкрив провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи. Західний апеляційний господарський суд залишив рішення суду першої інстанції без змін, зазначає пресслужба ВС.

Так, Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду погодився з цими судовими рішеннями, навівши такі правові висновки:

«Наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у кожному конкретному випадку повинна визначатися місцевим судом з урахуванням поданої боржником заяви та доданих до неї доказів на підтвердження настання обставин, що підтверджують неплатоспроможність фізичної особи (на момент звернення до суду з відповідною заявою) або загрозу її неплатоспроможності (у визначений зобов’язанням строк або в майбутньому).

Перелік підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство фізичної особи, визначений ч. 2 ст. 115 КУзПБ, не є вичерпним, оскільки п. 4 ч. 2 цієї статті передбачено можливість «існування інших обставин, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов’язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності)»».

При цьому право боржника звернутися із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність не залежить від наявності в сукупності всіх чотирьох підстав, передбачених ч. 2 ст. 115 КУзПБ.

З огляду на те, що провадження у справах про неплатоспроможність фізичних осіб здійснюється в порядку, визначеному КУзПБ для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, передбачених книгою четвертою названого Кодексу, а також у зв’язку з установленими обставинами в цій конкретній справі на фізичну особу, що є майновим поручителем, поширюється статус боржника у справі про неплатоспроможність у розумінні КУзПБ.

Детальніше з текстом постанови КГС ВС від 17.06.2021 у справі № 926/2987-б/20 можна ознайомитися тут.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Погане фінансування судів завжди негативно позначається на їх функціонуванні та оперативності

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Крім того, судді розповіли і про закордонний досвід щодо процедури банкрутства та порівняли його з українським

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Норми законодавства, які допускають неоднозначне або множинне тлумачення, завжди трактуються на користь особи

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Незважаючи на війну, адміністративні суди розглядають пенсійні справи й рішення за ними ухвалюються