Колізії та конфлікти

Портнов не хоче бути в Реєстрі зрадників: судиться з Рухом ЧЕСНО та НАЗК

22 лютого 2024, 14:44Новини113

Этот материал также доступен на русском

Від ЧЕСНО Портнов хоче чверть мільйона гривень, до НАЗК фінансових претензій не має

  • Посилання скопійованоlink copied

Заступник голови адміністрації президента Віктора Януковича та екснардеп Андрій Портнов подав до суду на Рух ЧЕСНО та НАЗК.

Позивач вимагає визнати недостовірною та такою, що порочить честь, гідність та ділову репутацію інформацію наступного змісту: вчинення державної зради, “Zрадник країни”, “Посібник російських можновладців, які взялись за агресивну війну проти України та зміну її кордонів”. Також визнати недостовірною інформацію — “кримінальне провадження за ст. 111 ККУ (державна зрада)”. Позивач вимагає видалити профіль Андрія Портнова з Реєстру зрадників.

Від ЧЕСНО Портнов хоче чверть мільйона гривень, до НАЗК фінансових претензій не має.

“Ми очікували, що Портнов позиватиметься до ЧЕСНО. Його адвокати впродовж останнього року подали позови до низки медіа та громадських організацій, щоб спростувати його ймовірну причетність до окупації Криму та звʼязків з Росією. Сам Портнов, який після початку війни виїхав за кордон, активно зачищає українське медіаполе і вимагає прибрати всі згадки про нього як про проросійського політика та зрадника”, — коментує Віта Думанська, лідерка руху ЧЕСНО.

Суд ухвалив розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у судове засідання. Рух ЧЕСНО вважає цю справу суспільно-важливою та наполягає на загальному розгляді з викликом сторін.

Фото позовної заяви та додатків до неї

Андрій Портнов є фігурантом Реєстру зрадників, який веде Рух ЧЕСНО. Також він потрапив до санкційного списку США. Також проти нього у 2018 році було відкрите кримінальне провадження за статтею “державна зрада” щодо ймовірної причетності до анексії Криму.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?