Понад 30 міжнародних партнерів приєдналися до Альянсу стійкості малого та середнього бізнесу для України, – Юлія Свириденко

12 червня 2024, 18:00Новини59

Этот материал также доступен на русском

До спільноти приєдналися як країни, так і установи з фінансування та розвитку і міжнародні організації

  • Посилання скопійованоlink copied

Україна та Німеччина разом із 12 іншими країнами та 17 установами розвитку і міжнародними організаціями започаткували Альянс стійкості малого та середнього бізнесу для України (small and medium-sized enterprises (SME) Resilience Alliance for Ukraine). Це відбулося в рамках Міжнародної конференції з відновлення України у Берліні (Ukraine Recovery Conference–2024).

Участь у заході взяли Перша віцепрем’єр-міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко, Міністерка економічного розвитку та співробітництва Німеччини Свенья Шульце, Виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс, Президентка Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо, Міністр фінансів України Сергій Марченко та представники інших міжнародних партнерів.

До спільноти приєдналися як країни, так і установи з фінансування та розвитку і міжнародні організації. Зокрема, Австрія, Канада, Естонія, Європейський Союз, Німеччина, Японія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Іспанія, Швейцарія, Велика Британія, а також ЄС, Світовий банк, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), ПРООН, ЮНІДО, Банк розвитку Ради Європи (CEB), Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк (EIB) та Європейський інвестиційний фонд (EIF), Міжнародна організація з міграції тощо.

Усі члени-засновники роблять внесок в Альянс через фінансові інвестиції, політичні консультації або програми з розвитку. Загальні зобов’язання наразі складають понад 7 млрд євро на поточні та нові програми МСБ, з яких понад 4,5 млрд євро – фінансування нових проєктів.

Основні внески за новими зобов’язаннями на 3,9 млрд євро надходитимуть у рамках програми Ukraine Facility. Зокрема, українські МСП отримають доступ до фінансових інструментів у рамках інвестиційного компонента Ukraine Investment Framework. Цей пакет також передбачає нове фінансування від Європейського банку реконструкції та розвитку для задоволення потреб українських компаній у ліквідності та підтримку підприємств, які постраждали від війни, та вразливих груп населення. Крім того, виплати з бюджету ЄС допоможуть Уряду України здійснити реформи, пов’язані з МСП, та підтримати їх фінансово.

“Малий і середній бізнес – це основа нашої економіки, важлива частина економічної стійкості. За даними Держслужби статистики, протягом першого року повномасштабної війни працювали 1,7 мільйона МСБ. Вони забезпечували кожне п’яте робоче місце. Зараз вони відіграють ключову роль у відновленні країни. Однак війна важко вдарила по бізнесах у різний спосіб. Наша мета не лише допомогти їм відновитися, а й створити умови для їх розвитку. Тому я щиро вдячна партнерам, що приєдналися до Альянсу стійкості МСБ. Він допомагатиме впроваджувати нашу нову стратегію відновлення МСБ, яка буде прийнята невдовзі. Впродовж наступних чотирьох років загальний розмір підтримки МСБ складе приблизно 7 млрд євро”, – зазначила Юлія Свириденко.

Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України також розповіла, що Альянс мобілізуватиме підтримку українського бізнесу за трьома ключовими напрямками. По-перше, реформування української політики МСП, щоб створити сприятливе бізнес-середовище для розвитку. Для цього передбачено впровадження стратегії МСБ до 2027 року та реформ, включаючи технічні консультації щодо нормативної бази, політики та державних програм підтримки МСБ. Також цей напрям включає технічну допомогу для підвищення навичок та знань підприємців, особливо щодо доступу до міжнародних ринків з огляду вступу до ЄС.

По-друге, це формування сильних та стійких інституцій, а також підтримка вже створених, які мобілізують фінансування, надають страхові інструменти, а також впроваджують програми підтримки від партнерів. Українська екосистема МСБ вже пропонує різні інституції, наприклад, Експортно-кредитне агентство (ЕКА) або Фонд розвитку підприємництва (BDF). Останній у рамках Альянсу основні міжнародні партнери, зокрема Німеччина, ЄС, Світовий банк, Японське агентство міжнародного співробітництва та Люксембурзьке агентство розвитку, хочуть перетворити в інституцію національного розвитку, що підтримуватиме малий і середній бізнес та зробить його рушійною силою економічного відновлення України.

І по-третє, це доступ до фінансування, що передбачає надання коштів українським банкам для підтримки МСБ. Ці інструменти включають, зокрема, внески приватного капіталу, інструменти розподілу ризиків, гарантії, міні- та інвестиційні гранти, позики та процентні субсидії.

Після URC 2024 Альянс стійкості малого та середнього бізнесу створить механізм координації під керівництвом України та Німеччини з метою підтримки реалізації Стратегії малого та середнього бізнесу, мобілізації підтримки та координації між донорами, супроводу й обговорення реформ у секторі малого та середнього бізнесу. Кожен член Альянсу буде представлений одним координатором.

ДОВІДКА. Перелік членів Альянсу:

Країни/органи: Австрія, Канада, Естонія, Європейський Союз, Німеччина, Японія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Іспанія, Швейцарія, Україна, Велика Британія, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Установи з розвитку, міжнародні організації та банки: Бельгійська інвестиційна компанія для країн, що розвиваються, Центральне агентство з управління проєктами (CPVA), Банк розвитку Ради Європи (CEB), Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ)/ Європейський інвестиційний фонд (ЄІФ), Міжнародна фінансова корпорація (IFC), Міжнародна організація праці (МОП), Міжнародна організація з міграції (МОМ), Центр міжнародної торгівлі (ITC), Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA), Кредитна Установа для Відбудови (KfW), Люксембурзьке агентство розвитку (LuxDev), Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), Програма розвитку ООН (ПРООН), Промислова організація ООН (ЮНІДО), Світовий банк.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону