Помічнику Кадирова оголосили підозру за окупацію міст Луганщини

20 серпня 2022, 10:36Новини267

Такий злочин карається позбавленням волі на 5-10 років.

  • Посилання скопійованоlink copied

СБУ повідомила командиру спецзагону швидкого реагування «Ахмат» Апти Алаудінову підозру в посяганні на територіальну цілісність України.

Підозру оприлюднено на сайті Офісу генпрокурора.

Приблизно на початку березня 2022-го на територію Луганської області через тимчасово неконтрольовані пункти пропуску кордону України з Російською Федерацією ввійшли представники спецзагону «Ахмат», що діє у складі Росгвардії РФ по Чеченській республіці. Командиром цього підрозділу є помічник голови Чеченської республіки, колишній міністр внутрішніх справ Чечні Апти Алаудінов, який напряму підпорядковується голові Чечні Рамзану Кадирову.

Протягом березня-червня 2022 року підрозділ на чолі з Алаудіновим, перебуваючи у містах Рубіжне, Кремінна, Сівердонецьк Луганської області, воювали проти Збройних сил України. У подальшому Алаудінов віддав своїм військовослужбовцям наказ захопити ці населені пункти. У подальшому вони були окуповані російськими солдатами і учасниками незаконних збройних формувань «ЛДНР».

Алаудінову інкримінували ч.2 ст. 110 ККУ, а саме умисні дії, спрямовані на зміну меж території і державного кордону України, всупереч порядку, встановленому Конституцією, і за попередньою змовою групою осіб.

Такий злочин карається позбавленням волі на 5-10 років.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога