За кордоном

Польські автоперевізники залазять в борги та банкрутують

27 травня 2024, 14:00Новини409

Этот материал также доступен на русском

І хоча галузь прагне зберегти позицію європейського лідера на ринку автомобільних перевезень, список банкрутів розширюється

  • Посилання скопійованоlink copied

Станом на середину травня сектор транспорту, експедиції та логістики Польщі має понад 1,3 мільярда злотих (13,2 млрд грн) прострочених фінансових зобов’язань.

Із загальної суми боргу понад 1 мільярд злотих (10,2 млрд грн) припадає на автомобільні перевезення вантажів. Таку невтішну статистику наводить впливовий польський часопис Rzeczpospolita

Щоправда, борг в 1 мільярд злотих при обороті в 150 мільярдів злотих не виглядає приголомшливим результатом, але доволі тривожний.

“Підприємець, який скорочує автопарк і кількість робочих місць, зовсім не зобов’язаний бути в боргах. Він робить це саме для того, щоб уникнути боргів. Але накопичення боргів відображається на негативних настроях серед перевізників”, – наголошує президент Асоціації роботодавців “Транспорт і логістика Польщі” Мацей Вронський.

За даними Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej, торік 527 підприємств галузі транспортування оголосили про банкрутство або реструктуризацію. На кінець І кварталу цього року зафіксовано 183 таких випадки.

Тільки у квітні 2024 року економічні департаменти польських судів оголосили про банкрутство 38 компаній, що на 15,2% більше торішнього квітневого показника. Загалом кількість заяв про банкрутство компаній зросла на 36,8%.

Що стосується реструктуризації, то вона нині розпочалася на 388 польських підприємствах, повідомляє економічна компанія MGBI.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону