За кордоном

Польща хоче повністю закрити кордон з Білоруссю

28 липня 2023, 13:50Новини87

На території Білорусі перебуває найменше 1000-1200 найманців Вагнера

  • Посилання скопійованоlink copied

Останніми днями ширяться звістки про перекидання сил російської ПВК Вагнер до Білорусі. Відповідно до міністра внутрішніх справ та адміністрації Маріуша Камінського, в Білорусі перебуває не менше 1000-1200 найманців із Групи Вагнер. У зв’язку з цим Польща розглядає можливість повного закриття кордону з Білоруссю.

Чи закриє Польща кордон з Білоруссю

У результаті недавніх звісток про перекидання сил російської приватної військової компанії Вагнер до Білорусі, Польща починає розглядати питання безпеки на своїх кордонах. Протягом останніх днів, прем’єр-міністр Польщі, Матеуш Моравецький, висловив серйозну стурбованість щодо можливої загрози для країни через присутність найманців Вагнера на території Білорусі. Він переконаний, що такі дії є частиною запланованої акції Росії та Білорусі, спрямованої на руйнування спокою і порядку в регіоні.

З метою забезпечення безпеки на кордонах, Міністр внутрішніх справ Польщі, Маріуш Камінський, активно працює над можливими заходами для захисту країни.

Він не виключає можливість повного закриття кордону з Білоруссю, щоб уникнути можливих агресивних дій найманців Вагнера. Камінський також співпрацює з Литвою та Латвією, обговорюючи спільні заходи на випадок серйозних інцидентів, в яких можуть брати участь найманці Вагнера на кордонах країн НАТО та Європейського Союзу.

Зокрема, уряд Польщі планує збудувати новий паркан вздовж кордону, що забезпечить більшу безпеку у регіоні. Це рішення демонструє невідступність Польщі щодо захисту своїх кордонів і громадян від потенційної загрози. У межах співпраці з країнами НАТО, Польща готова вжити рішучих заходів для збереження миру та безпеки в своїй країні.

Згідно з висновками Маріуша Камінського, на території Білорусі перебуває найменше 1000-1200 найманців Вагнера. Більшість з них розташована на полігоні у Могільовській області, а інша група – неподалік від Бреста на полігоні Сахара. Ця інформація надає уряду Польщі повне зрозуміння щодо місцезнаходження та замірів найманців. Польські служби готові до різних варіантів дій та не дозволять найманцям Вагнера порушувати кордони країни.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону