Проекти та інновації

Подружжя, що має дітей, зможе розлучитись і без суду – проєкт

17 серпня 2023, 16:48Новини441

Этот материал также доступен на русском

Але потрібно укласти договір про те, з ким із них будуть проживати діти

  • Посилання скопійованоlink copied

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо розірвання шлюбу органом державної реєстрації актів цивільного стану за заявою подружжя, яке має дітей» № 9615.

У пояснювальній записці зазначається, що Сімейний кодекс України встановлює можливість позасудової процедури розірвання шлюбу подружжям, яке не має дітей.

Для подружжя, яке має дітей, незалежно від наявності спору, діє судовий порядок розірвання шлюбу. Однак, у випадку відсутності спору та письмового врегулювання питань участі у вихованні дитини, такий порядок є довготривалим та спричинює ряд незручностей для сторін.

З огляду на це, новою ст. 106-1 Сімейного кодексу України пропонується встановити, що подружжя, яке має дітей, має право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.

Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. У разі невиконання цього договору аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Орган державної реєстрації актів цивільного стану складає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання такої заяви за умови, що заява не була відкликана, не було розірвано договір про визначення місця проживання дітей та участі у їх утриманні та відсутній судовий спір про оскарження такого договору.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…