Зверніть увагу

Податківці будуть перевіряти особисті дані покупців нерухомості

8 лютого 2022, 10:52Новини401

Этот материал также доступен на русском

Міністерству юстиції разом з ДПС доручено забезпечити проведення ідентифікації та верифікації осіб, відомості щодо яких містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно

  • Посилання скопійованоlink copied

Державна податкова служба має перевіряти дані фізичних осіб-покупців нерухомості (ПІБ, номер паспорта та ідентифікаційного коду) перед оформленням ними майнових прав. Відповідний наказ Міністерства фінансів та Міністерства юстиції №124/37460 зареєстровано Мін’юстом 1 лютого та оприлюднено на сайті міністерства, – повідомляє finbalance.

Документом затверджено Порядок електронної взаємодії інформаційних систем Міністерства юстиції та Державної податкової служби щодо підтвердження відомостей про фізичну особу під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухомість.

Водночас до запровадження інформаційної взаємодії згідно з Порядком, Міністерству юстиції разом з Державною податковою службою доручено забезпечити проведення ідентифікації та верифікації осіб, відомості щодо яких містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, на підставі відомостей, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків

Відповідно, реєстратори майнових прав та нотаріуси зобов`язані подати запит до податкової на відповідність даних фізосіб-покупців перед оформленням майнових прав.

Як зазначено у супровідних до наказу документах, йдеться про перевірку відповідності прізвища, імені, по батькові, реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (для фізосіб, які з релігійних міркувань відмовляються від номера картки платника податків).

Як повідомлялося, раніше керівник парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев розповідав, що Кабінет міністрів готує законопроєкт про запровадження непрямих методів податкового контролю за витратами громадян, які почнуть працювати після проведення так званої “податкової амністії” в Україні. За словами депутата, після запровадження такого контролю громадянам потрібно буде доплачувати податки за покупки, які не підтверджені офіційними доходами.

Однак у грудні минулого року голова депутатської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявляв, що народні депутати від “Слуги народу” виступають категорично проти запровадження непрямих методів контролю доходів громадян після завершення податкової амністії.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НААКУ

Статті • Влада i люди
В поданих пакетах документів значну частину недоліків виявляють саме серед документів щодо стажування

НААКУ

Статті • Влада i люди
До спільноти арбітражних керуючих за перше півріччя 2024 року приєдналося 30 колег

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

НААКУ

Статті • Влада i люди
Від арбітражних керуючих завжди будуть вимагати більше знань, умінь і досвіду

НААКУ

Статті • Влада i люди
Участь у заході взяли представники Міністерства юстиції України, народні депутати, судді, арбітражні керуючі

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"