Платежі з погашення та обслуговування кредитів від Японії відтерміновано до 2027 року

17 січня 2023, 10:10Новини71

Этот материал также доступен на русском

Японська сторона звернулась до української сторони з пропозицією відстрочити погашення та обслуговування боргу за кредитами у рамках виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо призупинення виплат

  • Посилання скопійованоlink copied

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про підписання Угоди щодо відтермінування платежів з погашення та обслуговування кредитів, залучених у рамках співробітництва Уряду України з Урядом Японії.

Під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Кунінорі Мацудою Міністр фінансів України Сергій Марченко підписав зазначену Угоду у формі обміну нотами між Урядами України та Японії.

Угода передбачає перенесення виконання боргових зобов’язань у розмірі близько 50 млн доларів США (8 млрд ієн) за позиками, залученими у рамках чотирьох кредитних угод, на 2027-2031 роки.

“Я вдячний Уряду Японії за розуміння потреб України та підтримку нашої фінансової системи. Відтермінування платежів з обслуговування та погашення кредитів дозволить зменшити боргове навантаження на держбюджет та направити кошти на фінансування потреб безпеки і оборони”, — зазначив Сергій Марченко під час зустрічі з Кунінорі Мацудою.

Також Міністр фінансів зауважив, що у поточному році розраховує на підтримку Японії, яка головуватиме у G7 протягом 2023 року, та зміцнення співпраці між урядами країн.

Японська сторона звернулась до української сторони з пропозицією відстрочити погашення та обслуговування боргу України за кредитами у рамках виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо призупинення виплат за офіційним боргом з країнами-кредиторами G7.

З метою пом’якшення економічних наслідків війни, Уряд України та уряди Канади, Франції, Федеративної Республіки Німеччина, Японії, Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії та Сполучених Штатів Америки 14 вересня 2022 року підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання питання платежів з обслуговування державного боргу України.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро