Півдня без світла і газ погодинно: експерт шокував прогнозом на зиму

1 серпня 2023, 14:11Новини475

Магазини так само як і торік, завищуватимуть ціни на необхідні взимку товари (генератори, ліхтарі, павербанки)

  • Посилання скопійованоlink copied

Наступна зима буде не легшою за минулу, оскільки відключення світла можуть стати тривалішими, можлива й погодинна подача газу.

Як експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук зазначив в ефірі телемарафону, минула зима була теплою і без суттєвих морозів, що допомогло країні не замерзнути. Проте, малоймовірно, що друга підряд зима буде такою.

Якщо буде зима, як зима звичайна, тоді відключення будуть довші. Тобто, якщо ми раніше бачили графіки 4 на 4, 6 на 6, то я думаю, тут графіки можуть бути такі, що, наприклад, 10 годин не буде електроенергії, 5 годин буде електроенергія“, – сказав він.

Корольчук вважає, що магазини так само як і торік завищуватимуть ціни на необхідні взимку товари (генератори, ліхтарі, павербанки), що потребує реакції з боку органів влади.

На переконання експерта, до проблем з відключеннями електрики може додатись і недостатні запаси газу. На його думку, плани уряду з заповнення підземних сховищ – 14,5 млрд куб. м – враховують сценарій помірної зими, тож у разі довготривалих морозів палива може не вистачити до кінця холодів.

І тоді будуть такі ж графіки, що 10 годин буде газ, 10 годин не буде газу, і це буде стосуватися так само і теплокомуненерго… Тобто там, де люди живуть у сільській місцевості у приватних будинках – це буде суттєвіше завдавати шкоди. Буде складніше і дорожче“, – пояснив експерт.

Ситуація в енергосистемі України – останні новини

За даними НЕК “Укренерго”, серпень прогнозується найбільш складним місяцем для енергосистеми – через виведення у ремонт деяких енергоблоків.

За словами керівника компанії Володимира Кудрицького, в Україні вже відновили 56 трансформаторних підстанцій, зруйнованих російськими обстрілами, ще 7 мають відновити до початку опалювального сезону.

Деякі експерти вважають, що прийдешня зима буде складною через те, що енергетична система досі не відновилася після обстрілів минулої зими. Крім того, існує загроза нових обстрілів.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Банкіри завжди радять людям розглянути інші варіанти перед поданням заяви на банкрутство

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
«Відсутніх боржників» швидко ліквідовували та визнавали погашеними їх борги перед кредиторами

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах