За кордоном

Південна Корея попередила про потенційну військову угоду між КНДР та РФ

14 вересня 2023, 16:12Новини162

Сеул вказав на нещодавні візити Кім Чен Ина на заводи з виробництва боєприпасів у КНДР та його поїздку до РФ із вищими військовими посадовцями

  • Посилання скопійованоlink copied

Південна Корея висловила “глибоке занепокоєння” щодо можливої військової співпраці між Пхеньяном і Москвою після зустрічі лідерів країн Кім Чен Ина і Владіміра Путіна в Росії, повідомляє CNN.

Міністр об’єднання Південної Кореї Кім Юн Хо заявив, що обидві країни, схоже, готують “якусь військову угоду”, вказуючи на нещодавні візити Кім Чен Ина на заводи з виробництва боєприпасів у Північній Кореї та його поїздку до Росії разом із вищими військовими посадовцями.

Кім Юн Хо також згадав нещодавній візит міністра оборони Росії Сергєя Шойгу до Пхеньяна і пропозицію Москви підтримати КНДР у розробці супутників.

Ці коментарі з’явилися після того, як офіційні особи США попередили, що Путін може використати зустріч з північнокорейським лідером для отримання зброї.

Я не можу не бути глибоко стурбованим військовою співпрацею та угодою про постачання зброї“, – сказав Кім Юн Хо і закликав Пхеньян і Москву припинити “незаконні дії”, які призведуть обидві країни до “ізоляції і регресу”, і дотримуватися міжнародних норм, включаючи резолюції Ради Безпеки ООН.

Кім Юн Хо попередив, що Північна Корея зіштовхнеться з “сильнішою відповіддю” з боку Південної Кореї, США і Японії, “чим більше вона чіплятиметься за свій ядерний розвиток”.

В Міноборони Південної Кореї також заявили, що “уважно стежать за ситуацією” на тлі повідомлень про те, що Північна Корея і Росія можуть провести спільні військові навчання в майбутньому.

Також під час зустрічі Кім запропонував Путіну “повну і безумовну підтримку” у “священній боротьбі” Росії за захист своїх інтересів безпеки, ймовірно, маючи на увазі війну проти України, додавши, що Пхеньян завжди буде стояти разом з Москвою на “антиімперіалістичному” фронті.

Росія та Північна Корея “активно просувають” переговори щодо потенційної угоди про постачання зброї. Це є свідченням того, що Кремль відчайдушно намагається отримати додаткові матеріальні засоби для вторгнення в Україну. США вже попередили, що Північна Корея заплатить ціну за надання РФ зброї для війни проти України.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога