За кордоном

Після введення санкцій прибуток найбільшого виробника алмазів у РФ впав майже на 50%

29 лютого 2024, 09:48Новини119

“Алроса” в 2022 році потрапила під санкції США і перестала розкривати дані продажів

  • Посилання скопійованоlink copied

Російська алмазодобувна держкомпанія “Алроса” різко погіршила фінансові показники за півріччя – чистий прибуток впав на 47%

Про це компанія повідомила у звіті з МСФЗ, пише The Moscow Times.

Показники компанії за друге півріччя пішли у піке: виручка впала на 29% (до першого півріччя), операційний прибуток – на 55%, а чистий прибуток – на 47%.

“На 61% зросли запаси алмазів. Поки що працюють на склад”, – пише професор ВШЕ Євген Коган, зазначивши, що торік компанія припиняла продажі.

У річному вираженні результати виглядають краще: виторг виріс на 9% (322,6 млрд руб), чистий прибуток впав на 15% (85,2 млрд руб).

“Алроса” в 2022 році потрапила під санкції США і перестала розкривати дані продажів. Голова компанії Павло Мариничев наприкінці 2023 року оцінив видобуток Алроси торік у 34,6 млн каратів алмазів, що на 2,8% нижче за рівень 2022 року.

  • Країни G7 заборонили прямий імпорт алмазів із РФ із січня 2024 року, а з березня вирішили запровадити поетапне ембарго на постачання оброблених у третіх країнах алмазів російського походження. У січні 2024 року компанія була включена до блокуючого списку санкцій ЄС і потрапила під санкції Швейцарії. Алроса повідомила у звіті, що не сумнівається у тому, що продовжуватиме свою діяльність протягом як мінімум року.
  • Перед тим, 18 грудня, Європейський Союз затвердив 12-й санкційний пакет проти РФ. У ньому міститься заборона на прямий або непрямий імпорт, купівлю або передачу алмазів із Росії.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму