Зверніть увагу

Після березневої індексації “чорнобильська” пенсія не може бути нижчою за 8 тисяч гривень

18 березня 2023, 10:00Новини100

Мінімальний розмір пенсійної виплати збільшується з 1 березня

  • Посилання скопійованоlink copied

З 1 березня в Україні проведено масштабну індексацію пенсій, яка торкнулася більше 10 млн пенсіонерів. Підвищили пенсійні виплати та особам з інвалідністю з-поміж учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Заключними положеннями Закону України від 29.06.2021 № 1584-IX «Про внесення змін до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» визначено, що особам з інвалідністю щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та які є учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС — мінімальний розмір пенсійної виплати не може бути нижчим:

  • для осіб з інвалідністю 1 групи — 100% розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та враховується для обчислення пенсії за попередній рік;
  • для осіб з інвалідністю 2 групи — 80%;
  • для осіб з інвалідністю 3 групи — 60%.

Як змінився мінімальний розмір пенсії з 1 березня?

Якщо щомісячні розміри пенсійних виплат певної категорії осіб з інвалідністю (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової допомоги, сум індексації та інших доплат та компенсацій до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягають таких розмірів особам виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, якої не вистачає до зазначених розмірів.

Мінімальний розмір пенсійної виплати збільшується з 1 березня, виходячи із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та враховується для обчислення пенсії, за рік, що передує року перерахунку щомісячної допомоги до пенсії.

З 1 березня 2023 року відповідний перерахунок здійснено виходячи з середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та враховується для обчислення пенсії, за 2022 рік – 13 376,21 грн.

Таким чином, з 1 березня 2023 року мінімальний розмір пенсійної виплати особам з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим:

  • для осіб з інвалідністю 1 групи — 13 376,21 грн (до 01.03.2023 — 12 993,56 грн);
  • для осіб з інвалідністю 2 групи — 10 700,97 грн (до 01.03.2023 — 10 394,85 грн);
  • для осіб з інвалідністю 3 групи — 8 025,73 грн (до 01.03.2023 — 7 796,14 грн).
Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні