Зверніть увагу

Пільги за кредитами для військових: на який термін їх можна отримати

25 березня 2023, 14:44Новини996

Пільги не стосуються погашення основного боргу за кредитною заборгованістю або тіла кредиту

  • Посилання скопійованоlink copied

Через військове вторгнення РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років. Законом в Україні військовим гарантуються пільги.

Завідувачка сектору Бучацьке бюро правової допомоги Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги юристка Оксана Дуляк розповіла, які кредитні пільги передбачені для військових в Україні та які документи потрібні для їх оформлення.

Пільги за кредитами для військових: на який термін їх можна отримати

Дуляк зазначила, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації у зв’язку з особливим характером військової служби, яка пов’язана із захистом Батьківщини.

«До таких пільг відносяться надання відстрочки від сплати споживчого кредиту», ― сказала вона.

Пільги для військовозобов’язаних і для резервістів мають різні строки тривалості під час воєнного стану в Україні. Військовослужбовці мають право на пільги з початку і до закінчення особливого періоду (воєнного стану). Резервісти і військовозобов’язані користуються ними з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду (воєнного стану).

Які види кредитних пільг можуть отримати військові

Для звільнення військовослужбовців від нарахування штрафів, пені та відсотків за користування кредитом необхідно письмово повідомити банк про проходження військової служби та надати підтверджуючі документи.

Військові в Україні отримують під час служби такі пільги:

  • звільнення від сплати відсотків за користування кредитом;
  • звільнення від сплати штрафів/пені за несвоєчасну сплату платежів по кредиту перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками та фізичними особами за частиною 15 статті 14 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей.

Які документи потрібні для отримання кредитних пільг

Військовослужбовці підтверджують документами проходження служби та право на пільги. Вони подають до банку:

  • військовий квиток, у якому в відповідних розділах здійснюються службові відмітки;
  • або довідка про призов військовозобов’язаного на військову службу, видану ТЦК або військовою частиною.

Резервісти згідно з листом Міністерства оборони України від 21 серпня 2014 року № 322/2/7142 подають до банку:

  • витяг із наказу про зарахування до списків військової частини;
  • або довідку про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною.

Такі документи також можуть отримати родичі військовозобов’язаних та резервістів для пред’явлення їх за місцем вимоги.

«Зверніть увагу, що дані пільги не стосуються погашення основного боргу за кредитною заборгованістю або тіла кредиту», ― пояснила Дуляк.

Військовослужбовці також можуть звернутися із письмовою заявою до банку з проханням проведення реструктуризації кредиту. До заяви потрібно додати документи, що підтверджують проходження військової служби та інші документи про матеріальне становище заявника.

У яких випадках військовим не нараховується пеня і штрафні санкції за кредитом

Штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками та фізичними особами, а також відсотки за користування кредитом не нараховуються:

  • військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на весь час їх призову;
  • військовослужбовцям під час дії особливого періоду, які брали або беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, які перебували або перебувають безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.

Винятком є кредитні договори щодо придбання майна, яке віднесено чи буде віднесено до об’єктів житлового фонду (житлового будинку, квартири, майбутнього об’єкта нерухомості, об’єкта незавершеного житлового будівництва, майнових прав на них) та/або автомобіля.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону