Підтримка власного виробника: на що орієнтується уряд в умовах “воєнної” економіки

5 квітня 2022, 15:07Новини351

Этот материал также доступен на русском

Міноборони сьогодні – це пріоритет номер один

  • Посилання скопійованоlink copied

Місяць тому “українська промисловість пережила перший шок, як і всі ми. Але сьогодні усі вертаються, там де це можливо, до виробництва, до роботи, ми закликаємо до цього. Я закликаю усі підприємства працювати, тому що економіка сьогодні має забезпечувати тил і забезпечувати фронт, у першу чергу”, – повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю виданню НВ.

Багато підприємств, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях або на територіях, де ведуться бойові дії, подали заявки і уряд допомагає їм передислоковуватися в безпечні місця, у безпечні області. Таких заявок уже понад 1,1 тис. на сьогоднішній день. Понад 350 підприємств уже знаходяться в процесі переведення і вже 90 підприємств приступили до роботи, – зазначив очільник уряду.

Що стосується переорієнтування економіки в умовах воєнного часу, то насамперед звертається увага на підтримку власного виробника через державне замовлення.

З цього приводу Д.Шмигаль зазначив наступне: “Міністерство оборони сьогодні замовляє для армії певні вироби. Ми говоримо навіть не про зброю, ми говоримо про тилове забезпечення армії: одяг, їжа, захист і таке інше. Усе це замовляється в Україні, по максимуму усе, що можна замовити. Звичайно, Міноборони сьогодні – це пріоритет номер один. Загалом з 24 лютого міністерство уклало 68 договорів з вітчизняними підприємствами на загальну суму на 3,2 млрд. грн на виробництво одягу. Це ми говоримо лише про легку промисловість. А Укрзалізницю ми визначили основним закупником і розповсюджувачем разом з Укрпоштою продуктів харчування в Україні. Тобто це доставка як для мереж, так і доставка гуманітарних вантажів, які куплені за рахунок держави або надані партнерами. Укрзалізниця це виконує і на це вже визначено 5 млрд. грн. Ну і безумовно інша частина — це кредитування під пільгові відсотки на посівну, ми на це виділили біля 20 млрд. грн”.

Окремо в уряді працюють із постачальниками пального. Після того як Кабмін повністю зняв акциз з пального з бензину і з дизеля та знизив ПДВ з 20% до 7%, ціна на АЗС відразу знизилась на 10 грн.

“Зараз ворог розбив частину наших баз збереження пального, тому спостерігається де-не-де дефіцит, але ми бачимо баланс забезпечення країни пальним. Можуть бути логістичні розриви, але ми розуміємо скільки необхідно загалом, ми у тісній співпраці з постачальниками, співпрацюємо з Укрзалізницею, з Міністерством оборони, і чітко бачимо баланс пального, яке потрібно нашій країні”, – наголосив прем’єр-міністр.

 

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні