Зверніть увагу

Підсумки переговорів: Україна пропонує підписати договір про міжнародні гарантії безпеки для неї

29 березня 2022, 16:29Новини126

Этот материал также доступен на русском

Питання Криму є окремим пунктом договору.

  • Посилання скопійованоlink copied

Україна пропонує підписати договір про міжнародні гарантії безпеки для неї. Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк розповів, як імплементуватимуть цей договір.

Про це він повідомив на брифінгу за результатами першого раунду перемовин з рф у Стамбулі, зазначають Investory News.

Імплементація цього договору відбуватиметься за наступною процедурою: cпочатку це буде референдум, на якому всі громадяни України висловлять свою позицію щодо цього договору та до того, як він має працювати. Після цього бути йти ратифікація у парламентах країн-гарантів і парламенті України. Це ключове. Тобто ми маємо отримати підтримку суспільства, щоб договір дійсно буд консолідуючим для нас”, — зазначив він.

За словами Подоляка, питання Криму є окремим пунктом договору, в якому українська сторона пропонує зафіксувати позицію України та Росії, протягом 15 років проводити двосторонні переговори щодо статусу Криму та Севастополя.

Окремим пунктом українська сторона пропонує російській наступне: Україна і Росія не будуть протягом цього часу, поки ітимуть переговори, використовувати військові чи збройні сили, щоб розв’язати питання Криму.

Що стосується території ОРДЛО, то ці питання винесені в окремий пункт, який буде проговорюватися в межах перемовин між президентами України та РФ. Тобто всі спірні питання вже більш-менш проговорені, наші пропозиції зроблені”, — сказав Подоляк.

Водночас голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія зазначив, що референдум може відбуватися лише в умовах мирного часу. Крім того, за його словами, російська сторона заявила, що визнає Віденську конвенцію, одна зі статтей якої передбачає, що якщо міжнародний договір укладений під тиском, то він не має сили.

Тобто, щоб він дійсно працював, має бути повний мир на території України… Якщо всі сторони приймуть таку позицію, то це означатиме припинення війни, відвід військ, люди, які виїхали, мають повернутися з-за кордону і потім вже будуть запускатися механізми…, які нам треба буде провести”, — уточнив Арахамія.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації