Проекти та інновації

Підсудність справ ВС як суду першої інстанції: Раді рекомендують прийняти за основу законопроєкт

11 червня 2021, 17:50Новини146

Этот материал также доступен на русском

До другого читання є пропозиція передати Верховному Суду лише категорії справ щодо оскарження актів Кабінету Міністрів.

  • Посилання скопійованоlink copied

На засіданні Комітету з питань правової політики, що відбулося 10 червня, народні депутати обговорили законопроєкти про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо підсудності справ Верховному Суду як суду першої інстанції, № 5067, поданий Президентом України, та альтернативні проєкти про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо підсудності справ, № 5067-1 та № 5067-2, зазначає Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Так, Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що законопроєктом передбачається передати розгляд справ щодо оскарження актів органів виконавчої влади, Кабінету Міністрів та інших центральних і колегіальних органів виконавчої влади на розгляд колегії Верховного Суду як суду першої інстанції та апеляційне оскарження в межах Великої Палати Верховного Суду. За його словами, до другого читання є пропозиція передати Верховному Суду лише категорії справ щодо оскарження актів Кабінету Міністрів.

За результатами розгляду Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо підсудності справ Верховному Суду як суду першої інстанції № 5067 та відхилити альтернативні законопроєкти.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…