Підстав для банкопаду немає, кошти фізосіб і юросіб у банках зростають, – голова Ради НАБУ

14 вересня 2022, 14:21Новини1250

Этот материал также доступен на русском

Для вкладників немає підстав для занепокоєння

  • Посилання скопійованоlink copied

Минуло півроку війни, банківський сектор продовжує показувати підвищену ліквідність та операційну прибутковість. Проте, уже двоє банків – Мегабанк та Січ – залишили ринок. Втім підстав для банкопаду немає. Про це в інтерв’ю «Мінфіну» розповіла голова Ради Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

“Ситуація з Мегабанком узагалі не пов’язана з війною. НБУ неодноразово вказував на проблеми банку, але акціонери належно не відреагували”, – зазначила голова ради НАБУ.

Що стосується невеликих банків, до яких належить і Банк Січ, усі вони мали суттєве послаблення під час проведення стрес-тестів, зважаючи на їх, так би мовити, обмежену значимість для фінансової стабільності. Раніше вони доводили свою життєздатність більше теоретично, зараз же мають робити це в реальних умовах.

“Насправді, чи буде банк продовжувати роботу, чи ні, — це більше залежить від власників і готовності менеджменту реагувати на виклики. Але для вкладників немає підстав для занепокоєння. На період воєнного стану та три місяці після закон гарантує 100% повернення усіх депозитів”, – нагадала Коробкова.

Крім того, за словами голови ради НАБУ, зараз “ми взагалі не вбачаємо підстав для банкопаду. За останні 5 років здійснено велику роботу для забезпечення фінансової стабільності сектору. Результати цієї роботи, довіру вкладників і, врешті-решт, стабільність системи доволі наочно підтверджує динаміка коштів населення в банках”.

Так, станом на 1 серпня обсяг коштів населення в банках становив 839 млрд грн, із них 36% — у валюті. Порівнюючи з 1 квітня, кошти фізосіб у банках у гривні зросли на 6,1%, або на 30,6 млрд грн. Вклади в іноземній валюті при цьому скоротилися на 5% (на 0,4 млрд доларів США). Загалом, обсяги коштів населення в банках збільшилися.

Водночас, у корпоративному секторі відбулося скорочення залишків у гривні (на 1,2%, або на 5,9 млрд грн) і зростання — в іноземній валюті (на майже 17%, або на 1,2 млрд доларів США). Попри інший характер динаміки, загалом обсяги коштів юридичних осіб у банках також зросли.

“Тобто підстав для банкопаду ми не вбачаємо, кошти фізосіб і юросіб у банках зростають”, – підсумувала О.Коробкова.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review; Влада i люди
Найбільше підприємці взяли антикризових кредитів – 59,2 млрд грн

НАБУ

Статті • Влада i люди
Законопроєкт 7441-1 потребує якісних доопрацювань

НАБУ

Статті • Влада i люди
Україна «годує» не лише себе, але й інші країни, що розраховують на наш урожай. Це розуміють і влада, і банки

НАБУ

Статті • Влада i люди
Зростання чистого кредитного портфеля банків набуло неабияких темпів – понад 40% за рік. Та чи достатні темпи цього зростання?

НАБУ

Статті • Влада i люди
Які переваги бізнес може отримати від повноцінного ринку факторингу

НАБУ

Статті • Влада i люди
Чого найбільше побоюються позичальники та що насправді потребує уваги