Підприємство сплатить майже 13 млн грн штрафу за понад 100 неоформлених працівників

23 лютого 2021, 14:35Новини108

Этот материал также доступен на русском

Встановлені особи виконували лісокультурні роботи.

  • Посилання скопійованоlink copied

У листопаді 2019 року під час проведення інспекційного відвідування суб’єкта господарювання, який надає допоміжні послуги у лісовому господарстві, інспекторами праці ГУ Держпраці у Харківській області було виявлено 101 працівника без належного оформлення трудових відносин, повідомляє Держпраці.

Так, встановлені особи виконували лісокультурні роботи: підготовка ґрунту, посів і садіння лісу, догляд за лісовими культурами, робота в лісорозсадниках; лісозахисні і протипожежні роботи – боротьба з шкідниками і хворобами лісу, прокладання мінералізованих смуг, чергування на пожежних вишках, – а також роботи, пов’язані з підвищеним ризиком для здоров’я, передбачені Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників тощо.

За результатами заходу державного контролю було винесено постанову про накладення штрафу на суб’єкта господарювання у розмірі 12 644 190, 00 грн.

Як зазначається, суб’єкт господарювання звернувся до суду про скасування результатів заходу контролю, а свою правову позицію аргументував тим, що між ним та встановленими особами було укладено цивільно-правові договори. При цьому суд підримав правову позицію суб’єкта господарювання та визнав протиправною постанову про накладення штрафу.

Управління Держпраці не погодилося з рішенням, в апеляційному порядку його оскаржило та довело правомірність постанови про накладення штрафу на суб’єкта господарювання. Другим апеляційним адміністративним судом було скасовано рішення Харківського окружного адміністративного суду. Тому суб’єкту господарювання доведеться сплатити штраф у сумі майже 13 млн грн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Майнові права боржника за останні роки стали одним з основних активів боржника, на які можливо звернути стягання в межах виконавчого провадження

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Маємо в наявності хитрозроблену схему віджимання пенсій у пенсіонерів

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Жодних виключень для виконання судових рішень Постанова НБУ не передбачає...

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
На кінець 2022 року доступ до АСВП мають 253 приватні виконавці, або ж 89% від загальної кількості діючих

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Реальну вартість арештованого майна в ході аукціону визначає ринок

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Стадія продажу майна розпочинається із моменту оприлюднення інформації про продаж