Проекти та інновації

Під Києвом з’явиться перша у світі ІТ-пасіка

24 січня 2023, 14:27Новини802

Этот материал также доступен на русском

Стартап здобув перемогу в номінації «Інноваційні та технологічні рішення» на European Bee Award

  • Посилання скопійованоlink copied

Нові технології впроваджують навіть у бджільництво. Смартвулики українсько-польського виробництва AmoHive встановлюють бджолярі в усьому світі. Але саме постійно активна пасіка, де проводитимуть навчання за новим напрямком «Інформатика та бджільництво», з’явиться вперше на Київщині.

Про це виданню SEEDS розповів один із засновників компанії Ігор Курдін.

Українсько-польський стартап AmoHive розробив рішення допомоги вченим, які досліджують хвороби бджіл і наслідки їхнього невдалого зимування, а також створюють нові корми та ліки для комах.

Команда бджолярів, айтівців та інженерів створила розумне рішення, обладнане сенсорами, які передають інформацію про стан вулика всередині та ззовні. Це дає змогу швидше та точніше проводити дослідження.

Тестування нового продукту проводять одночасно в кількох країнах світу за різних кліматичних умов.

У планах команди AmoHive продовжувати збільшувати рівень автоматизації. Наприклад, сконструювати рухомі елементи конструкції вулика так, щоб вони могли змінювати параметри та мікроклімат у вулику відповідно до команд з сервера, що генерує ШІ. Автоматизація і мікроелектроніка значно знижує поріг входу до бджільництва, що зробить цей напрям масовим у світовому масштабі, вважає команда стартапу. Такий максимально автоматизований та керований ШІ смартвулик можна було б встановити на подвір’ї приватного будинку.

Управління смартпасікою відрізняється від традиційного більшим охопленням та своєчасною поінформованістю бджоляра і власника землі, на якій запилюються рослини.

«Управління стає ефективнішим, бджоляр може точніше планувати свою роботу на пасіці, а власник земель має змогу контролювати ефективність запилення, силу бджолиної родини та загалом оцінити ефективність послуги, яка надається йому бджолярами», – зазначила команда стартапу.

вулик

Фото: AmoHive

Стартап здобув перемогу в номінації «Інноваційні та технологічні рішення» на European Bee Award. Виграні кошти планують направити на розвиток смартбджільництва, підтримку постраждалих від війни бджолярів, а також на преміювання переможців конкурсів у цій сфері.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Прийняті норми законів в цілому направлені на протидію та запобіганню дискримінації прав людини, пов’язаних саме з трудовими відносинами

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Забудовники перекладатимуть усі додаткові витрати на покупців та інвесторів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Як заробляють, на що витрачають, на чому економлять і як кредитуються українці під час війни?

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Пенсіонери мають право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 𝟏𝟑4𝟎𝟎 грн або 201𝟎𝟎 грн

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Метою запровадження такої послуги стало бажання прибрати людський фактор з цієї послуги