Огляд ЗМІ

Під час заворушень у Бразилії було пошкоджено картину вартістю $1,5 млн.

10 січня 2023, 14:55Новини132

Йдеться про картину As Mulatas (Мулати) Ді Кавальканті

  • Посилання скопійованоlink copied

Під час заворушень, які влаштували прихильники колишнього президента Бразилії Жаїра Болсонару у столиці країни, було пошкоджено картину знаменитого бразильського художника Еміліано Ді Кавальканті вартістю $1,5 млн.

Про це повідомляє Forbes USA.

Наприкінці жовтня на виборах президента Бразилії переміг кандидат від соціалістичної коаліції Луїс Інасіу Лула да Сілва. 8 січня прихильники екс-президента Бразилії Жаїра Болсонару зіткнулися з поліцією під час демонстрації на головній площі біля президентського палацу Планальто у Бразиліа, виступивши проти результатів жовтневих виборів. Вони вторглися до будівель палацу, Верховного суду та конгресу країни. У заворушеннях брало участь близько 3000 осіб, наводить оцінки бразильських ЗМІ агентство Reuters.

Картина As Mulatas (Мулати) Ді Кавальканті на той момент експонувалася в президентському палаці.

Згідно з заявою канцелярії чинного президента Луїса Інасіу Лули да Сілви, на яку посилається Forbes USA, картину Ді Кавальканті було порвано у семи місцях. За даними уряду країни, вартість роботи оцінюється у понад $1,5 млн, проте директор бразильського аукціонного будинку Bolsa de Arte Джонс Бергамін розповів у коментарі газеті Folha de São Paulo, що, на його думку, картина може коштувати понад $3,8 млн.

Серед ушкоджених під час заворушень творів мистецтва у президентському палаці також згадується картина Хорхе Едуардо Bandeira do Brasil. Робота із зображенням прапора країни була зірвана з однієї зі стін палацу — пізніше її знайшли плаваючою у воді, яка затопила перший поверх будівлі. Крім того, у заворушеннях постраждали скульптури, розміщені у палаці, – роботи бразильських художників Бруно Джорджі та Франса Крайцберга.

Прихильники Болсонару вимагали від армії втручання, щоб не допустити Луїса Інасіу Лули та Сілви до влади. Він уже був президентом країни з 2003 по 2010 рік, у 2016 році його звинуватили у корупції та засудили до 12 років позбавлення волі, але у 2021 році з нього було знято всі звинувачення, а вирок скасовано.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • БОРГ-review
У компанії роблять все, щоб забезпечити повноцінну роботу зернового терміналу та підтримку зернового коридору

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Комусь вочевидь доведеться шукати джерела фінансових коштів, з яких вони будуть відшкодувати Віктору Муренку та його партнерам моральні й матеріальні збитки

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Після війни з "руснею" нас чекатиме ще одна війна - внутрішня, проти корупціонерів усіх видів

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Може виявитися, що Михайлу Добкіну навіть під час війни ніщо не заважає займатися класичним рейдерством, яке він до того ж маскує рекламними статтями й чорним піаром