Проекти та інноваціїОгляд ЗМІ

Перший у світі суперкомп’ютер, який зможе конкурувати з людським мозком, запрацює у 2024 році

18 грудня 2023, 15:34Новини168

Розробка зможе революціонізувати наше розуміння того, як працює людський мозок

  • Посилання скопійованоlink copied

Вчені з Університету Західного Сіднея розробляють суперкомп’ютер DeepSouth. Він з’явиться у мережі у 2024 році та зможе виконувати 228 трильйонів синаптичних операцій в секунду, повідомляє Science Alert.

«Якщо ви намагаєтеся зрозуміти мозок, він (DeepSouth — ред.) стане обладнанням, на якому ви зможете це зробити», — прокоментував вчений, який не брав участі в роботі, з Університету Джона Гопкінса в Балтіморі Ральф Етьєн-Каммінгс. Він також зауважив, що технологія стане в пригоді й тим, хто вивчає неврологію, і тим, хто хоче створити прототипи нових інженерних рішень у сфері ШІ.

Якщо дослідження будуть успішними, то одного дня вчені зможуть створити мозок-кіборг, який буде набагато потужнішим за наш.

На думку директора Міжнародного центру нейроморфних систем при Університеті Західного Сіднея Андре ван Шайка, прогрес розуміння обчислень людського мозку за допомогою нейронів гальмується нездатністю науковців моделювати нейроморфні мережі в масштабі. Стандартні комп’ютери, які використовують графічні процесори і багатоядерні центральні процесори, дуже повільні та є надто повільними та енергозатратними. Ван Шайк запевнив: «Наша система змінить це».

DeepSouth — лише один з багатьох дослідницьких проєктів, спрямованих на створення машини, яка зможе конкурувати з людським мозком. Інші дослідники розробляють «біологічні комп’ютери», які працюють на основі клітин мозку.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення