За кордоном

Перше видання роману про Гаррі Поттера продали на аукціоні за 53 тисячі євро

20 червня 2024, 17:47Новини66

Этот материал также доступен на русском

Очікувалось, що книгу продадуть за ціною від 40 до 60 тисяч фунтів стерлінгів завдяки унікальним помилкам, які вона містить

  • Посилання скопійованоlink copied

Рідкісне перше видання книги британської письменниці Джоан Роулінг про Гаррі Поттера, що містить кілька унікальних помилок, була продана на аукціоні за понад 45 201 фунт стерлінгів (53 500 євро).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Euronews Culture.

Роман «Гаррі Поттер і філософський камінь» був проданий на аукціоні Lyon&Turnbull в Единбурзі, Шотландія.

Примірник є одним із 500 перших надрукованих у 1997 році, коли видавці випустили невелику кількість книг через невпевненість щодо популярності історії.

Очікувалось, що книгу продадуть за ціною від 40 до 60 тисяч фунтів стерлінгів завдяки унікальним помилкам, які вона містить. Зокрема на нижній обкладинці є орфографічна помилка у слові «філософський», а на 53 сторінці у переліку обладнання двічі написано «1 паличка».

Примірник першої частини серії романів про Гаррі Поттера був придбаний у Лондоні попереднім власником два десятиліття тому.

Окрім першої частини, лот від американського колекціонера також включав перше видання другого роману «Гаррі Поттер і таємна кімната» 1998 року, яке продали за 7 560 фунтів стерлінгів (8 900 євро), а також видання початку 1997 року «Гаррі Поттер і філософський камінь», яке містить записку, написану Роулінг попередньому власнику.

Серед інших предметів аукціону – примірник першого роману про агента британської розвідки Джеймса Бонда «Казино Рояль» із дарчим написом автора Яна Флемінга. Книгу продали за 38 951 фунт стерлінгів (приблизно 46 100 євро).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону