Проблемні борги

Переселенцям обмежили розмір відсотків за кредитними боргами

15 липня 2021, 12:53Новини182

Этот материал также доступен на русском

Закон визначає, що загальна сума відсотків за кредитами та позиками не може бути більшою за суму, яку банк мав би отримати у разі своєчасного погашення кредиту.

  • Посилання скопійованоlink copied

Верховна Рада звільнила внутрішньо переміщених осіб від негативних наслідків невиконання грошових зобов’язань. За відповідний законопроєкт №2329 у другому читанні та цілому проголосували 339 парламентарів, – повідомляє Фінансовий клуб.

У 2014 році парламент ухвалив низку законодавчих актів, які звільняли постраждалих від військових дій на Донбасі та окупації Криму від нарахування пені та штрафів за прострочені кредити.

Однак ці норми не враховували різні комісії та відсотки на отримані позики. Банки продовжують нараховувати їх, що суттєво збільшує заборгованість. А сума відсотків у деяких видах кредитних договорів нараховується до моменту погашення боргу, і її розмір не обмежений.

Це призвело до того, що виставлені кредиторами рахунки у декілька разів перевищують суму основного боргу.

Закон визначає, що загальна сума відсотків за кредитами та позиками не може бути більшою за суму, яку банк мав би отримати у разі своєчасного погашення кредиту.

За невиконання чи несвоєчасне виконання кредитних договорів не нараховуються штраф, пеня, інфляційні втрати та не застосовуються майнові санкції. А звільнення від штрафних санкцій та інших платежів не є підставою для відмови у наданні нового кредиту.

Кредитора зобов’язали перерахувати заборгованість за кредитним договором відповідно до цих норм протягом тижня з моменту звернення переселенця-боржника. Якщо ні – заборгованість вважається автоматично перерахованою.

Закон також забороняє поступку, продаж або іншу передачу прав вимоги за кредитними договорами переселенців-боржників на користь інших осіб. Це не дозволить банкам та іншим кредиторам передавати право вимоги боргу колекторським або іншим компаніям. Однак норма чинна тільки у випадку, якщо не йдеться про неплатоспроможного кредитора або ж банк, який виводять з ринку.

Закон розповсюджується на кримчан, які виїхали з півострова, та на кредитні угоди, укладені до 20 лютого 2014 року. Для мешканців Донбасу, які залишили окуповані території або домівку у зоні проведення бойових дій – до 14 квітня 2014 року.

Зміни торкнуться лише тих боржників, у яких до цих термінів не було заборгованості з виплат, та які після початку окупації здійснили хоча б один платіж.

У лютому Верховна Рада схвалила цей законопроєкт за основу.

Державний Ощадбанк подовжив дію платіжних карток переселенців до 31 серпня 2021 року включно.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі