Колізії та конфлікти

Передано до суду справу про розкрадання коштів Кіностудії ім. О.Довженка

24 травня 2023, 14:54Новини1336

Антикорупційні органи України скерували до суду матеріали справи про розкрадання 4,4 млн грн коштів ДП “Кіностудія ім. О. Довженка”

  • Посилання скопійованоlink copied

Антикорупційні органи України скерували до суду матеріали справи про розкрадання 4,4 млн грн коштів ДП “Кіностудія ім. О. Довженка”, повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

Прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт стосовно колишнього головного інженера держпідприємства та генерального директора приватної компанії за фактом розкрадання понад 4,4 млн грн коштів ДП “Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка“, – ідеться в повідомленні САП у середу.

У межах досудового розслідування встановлено, що в листопаді 2018 року ДП “Кіностудія ім. О. Довженка” оголосило відкриті торги із закупівлі телевізійного та аудіовізуального обладнання.

Переможцем у тендері, як нагадують у САП, стала наперед визначена компанія, з якою було укладено договір, що не передбачав санкцій за порушення термінів постачання обладнання.

Згідно з умовами договору, обладнання для кіностудії мали поставити до кінця 2018 року, однак фактично кіностудія отримала частину обладнання лише у квітні 2019 року. “Незважаючи на це, головний інженер сприяв тому, щоб держпідприємство сплатило приватній компанії всю суму коштів, передбачену умовами договору. Як наслідок, кіностудія за непоставлене обладнання сплатила понад 4,4 млн грн“, – зазначено в повідомленні.

Дії головного інженера кваліфіковано за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України (привласнення, розтрата майна, службова фальсифікація), гендиректора приватної структури – за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 209 КК України (привласнення, розтрата майна, легалізація майна, одержаного злочинним шляхом).

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Маємо в наявності хитрозроблену схему віджимання пенсій у пенсіонерів

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Жодних виключень для виконання судових рішень Постанова НБУ не передбачає...