Передаєте нерухомість у фіноренду: як сплачувати податок за неї?

27 липня 2021, 18:18Новини253

Этот материал также доступен на русском

Саме лізингодавець, як власник нерухомості, сплачує за неї податок.

  • Посилання скопійованоlink copied

Відповідно до пп. 266.2.1 ПКУ об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка, зазначає Дебет-Кредит.

Так, відповідно до пп. «ж» пп. 266.2.2 ПКУ не об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Якщо сільськогосподарський товаровиробник (юридична та фізична особа) або суб’єкт господарювання, основна діяльність якого класифікується в секціях В-F КВЕД ДК 009:2010, надає у лізинг частини означеної вище нерухомості, яка належить йому на праві власності, він загальним порядком обчислює податкові зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо зазначених у договорах фінлізингу частин будівель і споруд.

Отже, саме лізингодавець, як власник нерухомості, сплачує за неї податок. Лізингоотримувач може лише компенсувати лізингодавцю витрати на його сплату в складі лізингових платежів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі